Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl v druhé epizodě dokumentu Sonic Highways, která se věnuje hudební historii Washingtonu

Publikováno 22. 10. 2014 | 19:45 | Tomáš Hajduk

0

Koncert k uvedení “jeho” Sonic Highways čeká i na Washington

První krok splněn, sedm dalších před námi. Již tento pátek proběhne televizní premiéra druhé epizody dokumentární série Foo Fighters, která po Chicagu představí zákulisí hudební scény v americkém hlavním městě. A i tentokrát ji kapela doplní živým koncertem.

“Nejskvělejší věcí na celém druhém dílu, který se věnuje Washingtonu DC, byla naše snaha proniknout do go-go scény a spolu ní divákům přiblížit i osudy Dischord Records (nezávislá nahrávací společnost, pozn. red.). Spousta lidí, kteří v tom městě žijí, nemá problém vám go-go hudbu popsat. Jakmile ale vyjedete mimo Washington, v lepším případě se setkáte s nechápavými pohledy,” popisoval Dave Grohl hlavní témata nadcházející epizody pro server Washington Post. Kromě go-go, jakožto podžánru funkové muziky, ale dojde i tentokrát na přetřes hardcore punková scéna: “Celá řada z nás nezná Iana MacKayeho ani Dischord Records. A to je ten nejlepší příklad toho, proč jsme se do Sonic Highways pouštěli – chceme takto popsat jak vliv místa na hudební tvorbu, tak i její výslednou specifičnost,” doplnil dále Grohl dvě jména, která jsou neodmyslitelně spojována s tamějšími punkovými hody z osmdesátých let.

Když se pak z jedné strany zmiňují MacKaye a Dischord Records, z druhé je nutno doplnit také Inner Ear – studio, kde celé toto spojení své lahůdky pečlivě kuchtilo. “Nahrával jsem tam už v době, kdy se ještě nacházelo v suterénu Dona Zientary (majitel studia, pozn. red.). Byli jsme u něj se Scream a já si do dneška vybavím, že nám to tam tehdy připadalo jako v Abbey Road. ‘Ty vole, na stěně tu maj’ i desku Rites of Spring!’ říkali jsme si. Později jsem se sestrou něco málo připravoval také na novém místě, to už bylo v době po Nirvaně. Jedna z písniček se dokonce dostala na první desku Foo Fighters,” rozpovídal se frontman kapely na adresu prostor, kde během pořizování dokumentu vznikla i druhá píseň pro novou desku Foo’s. Jak přitom naznačuje podkladová zvuková stopa nového traileru, měli bychom se dočkat plné verze The Feast and the Famine.

 I druhou epizodu doprovodí intimní vystoupení Foo Fighters

Obdobný program, cena vstupenek i parametry sálu. Jen to místo bude spolu s jeho kouzlem zase trochu jiné. Kapela si po chicagském dostaveníčku v Cubby Bear nenechá ani v případě Washingtonu ujít možnost předvést nový díl svého pořadu živému publiku.

Už v úterý Foo Fighters rozhlásili, že páteční večer hodlají strávit se zhruba sedmi stovkami fanoušků v klubu The Black Cat, kde nejprve naservírují druhou epizodu Sonic Highways, načež přidají (dost možná i za účasti speciálních hostů) minimálně dvě desítky odehraných písní. Reakce na sebe pochopitelně nenechala dlouho čekat – všechny dostupné vstupenky byly rozebrány během pouhých devadesáti  minut. Co taky pro páteční večer vymyslet lepšího, než osvědčený nářez za pouhých dvacet dolarů ..

Chumel smutných fanoušků, kteří už vědí, že se do Black Cat nedostanou

O podrobnosti k tomu, jak se celý předvíkendový program Foo’s ve Washingtonu vyvíjel, vás pochopitelně nepřipravíme – vše podstatné nabídneme už během následných volných dnů.

Foto: Repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans/YouTube, Chuck Carrol/Twitter

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑