Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters během svého druhého koncertu v Mexiku (13. 12. 2013)

Publikováno 14. 12. 2013 | 14:26 | Tomáš Hajduk

0

Mexická noc číslo dvě servírovala upravený setlist

AKTUALIZOVÁNO Druhý společný večer Foo Fighters s jejich příznivci v Mexiku přinesl lehce pozměněnou skladbu písní, nový materiál je už definitivně tématem až pro příští rok.

Kapela před opět zcela vyprodaný Foro Sol nastoupila přibližně v půl desáté tamějšího času, kdy show zahájila s All My Life (Bridge Burning, úvodní skladba první noci, tentokrát naopak nezazněla vůbec). “Zdravíčko, vítejte na největší show Foo Fighters v Mexiku!” mával Dave Grohl na fanoušky a ptal se: “Kolik písniček byste dneska chtěli slyšet?” Když mu diváci anglicky odpověděli, že pokud možno všechny, frontman rozhodil rukami a překvapil reakcí ve španělském ekvivalentu: “Todos? To je ale hromada songů! Co kdybychom vám jich raději zahráli tolik, kolik zvládneme?”

Foo Fighters tentokrát stačily síly na 24 písní (oproti dvěma dnům dříve si cestu k divákům našly skladby For All the Cows a Skin and Bones, jedinou cover verzí byla Young Man Blues známá z kompilace Medium Rare), tedy o dvě položky méně než při prvním vystoupení. Pravda, za úbytek energie asi trochu mohla i marná snaha členů vypořádat se s Piñatou, kterou na pódium po Walk přinesl Rami Jaffee. “Co to je? Co to dop*dele je?” vztekal se u tradiční nádoby nejprve Dave. Když ji o chvíli později ale nezvládl sestřelit ani Chris Shiflett, vše musel se svojí kytarou rázně zachraňovat Pat Smear.

Foo Fighters versus PiñataPáteční show znovu potvrdila, že skupina návštěvu Mexika vůbec nezamýšlela jako příležitost pro uvedení nového materiálu. Naopak, oba večery byly koncipovány jako jedna velká seznamovací párty, převážně složená z očekávaných a žádaných hitovek. Novinky jsou tak s konečnou jistotou spjaty s nadcházejícím rokem 2014.

Foto: Ocesa Rock

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑