Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl a Nate Mendel během prvního koncertu na mexickém Foro Sol

Publikováno 12. 12. 2013 | 20:42 | Tomáš Hajduk

0

Mexiko poprvé: Hity doplnilo několik cover verzí

AKTUALIZOVÁNO Mexičtí fanoušci se včera konečně dočkali premiéry Foo Fighters ve své zemi, ti po zbytku světa zase oficiálního návratu kapely na hudební scénu. Jak se první z dua vystoupení na stadiónu Foro Sol vyvíjel?

Nadšenci, kteří doufali, že by koncert mohl v premiéře uvést i nějakou tu novinku z očekávané desky, si ještě budou muset počkat – Foo Fighters totiž po dostaveníčku v malém sálu kalifornské pizzerie neopustili vody svého ‘Best of’, pouze je ozvláštnili několika cover verzemi od Beatles (Blackbird), Pink Floyd (už pravidelná In the Flesh?) nebo Toma Pettyho s Heartbreakers (Breakdown). Zcela vyprodanému stánku taková realita ale v žádném případě nevadila.

Už vystoupení předskakujících The National provázela velmi solidní atmosféra a jakmile na prostřední lávku energicky naběhl Dave Grohl, propukla opravdová bouře nadšení. Elektrizující nálada pětapadesátitisícovým davem spolehlivě zmítala po celý večer, ať už kapela zrovna hrála jeden z hitů nebo se čekalo na přídavky. Úplně jiných rovin pak ještě dosáhla ve chvílích, jako když si Grohl vyměnil role s Taylorem Hawkinsem a se zbytkem kapely spustil za bicími Cold Day In the Sun nebo poté, co přislíbil brzký návrat: “Určitě už nám to nebude trvat tak dlouho. Třeba bychom se mohli vidět během příštího roku, s novou deskou,” polemizoval. Mexický sen jakoby v ten moment ani nemohl být reálnější..

Bude velmi zajímavé sledovat, jakých změn dozná složení skladeb s večerem číslo dvě. Představí se Foo Fighters v podobném duchu anebo nadejde čas rarit, případně dosud neveřejného materiálu? Na rozuzlení dlouho čekat nemusíme, vystoupení proběhne už z pátku na sobotu našeho času.

Foto: Reforma

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑