Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Logo kampaně Foo For The Fans - No More Touts

Publikováno 22. 9. 2014 | 19:02 | Tomáš Hajduk

0

Na koncertní úspěch Richmondu se pokusí navázat Britové

Moc dlouho to opravdu netrvalo. Vlastně jen dva dny poté, co Foo Fighters díky úspěšné finanční sbírce navštívili americký Richmond, se o podobný kousek snaží i fanoušci ve Velké Británii.

Šedesátidenní sbírková akce Foo For the Fans – No More Touts (Foo pro fanoušky – už žádný přeprodej, pozn. red.), která pochází z pera britské komunity Foo Fighters UK a na jejímž konci by v ideálním případě měly být minimální prostředky potřebné pro uspořádání koncertu Foo Fighters za účasti většiny přispěvatelů, se na serveru Kickstarter zatím setkala s mimořádným zájmem. Už necelý týden po zahájení může kampaň pyšně hlásit zisk více než třetiny cílové částky, která se pro plánované vystoupení kapely v Birminghamu (s přibližnou kapacitou 3 000 diváků) vyšplhala na 150 000 liber, tedy více než pět a čtvrt miliónu českých korun (zhruba 191 100 Eur).

Příznivci mohou projekt aktivně podpořit hned v šesti různých variantách – symbolickým darem bez nároku na vstupenku ve výši pěti, případně deseti liber a nebo naopak předplacením své účasti na budoucí show za 50, 100, 200 či 300 liber (ceny za jednu, dvě, čtyři nebo šest vstupenek). I v tomto případě samozřejmě platí, že pokud do 18. listopadu 2014 nebude naplněna cílová částka nebo následně s Foo Fighters nedojde k dohodě termínu akce,  veškeré prostředky budou přispěvatelům v plné výši navráceny.

Jak samotný fan club ale avizuje už v názvu projektu, cílem není jen uspořádání prvního koncertu v Británii, jež si zaplatí sami fanoušci. Kampaň se totiž v širší rovině zároveň snaží upozornit na otázku hromadného přeprodávání vstupenek na pořádané akce, které je ve Spojeném království opravdu hojně diskutovaným tématem. “Už máte plné zuby bojů o kvalitnější lístky, nastavování budíku, abyste následně zjistili, že bylo za tři minuty vyprodáno? Nebo společností, které pár minut po zahájení prodeje okamžitě přeprodávají vstupenky za desetinásobnou cenu? Jsme tu proto, abychom světu sdělili nejen to, že rock nikdy nezemře, ale také že si myslíme opak o špinavém byznysu, kterým přeprodávání je,” doslova hlásá stránka sbírky. “Touto akcí budeme schopni vrátit distribuci vstupenek tam, kam patří – do rukou fanoušků, nikoliv překupníků. Věříme, že získáme podporu politiků, kteří nám pomohou rozšířit povědomí o překupnickém byznysu napříč Británií a také tomu, že média nebudou hovořit pouze o koncertu a podpoří nutné změny zákonů, jež tomuto nekalému obohacování se zamezí,” pokračuje zdůvodnění.

I s přihlédnutím k některým “prodejcům” na inzertních serverech v Česku (a nejspíše i na Slovensku) nelze nedržet palce. Pokud byste si snad navíc chtěli udělat velice příjemný výlet zpestřený návštěvou vybraného birminghamského sálu, kde si spolu s dalšími přispěvateli užijete rockovou noc s Foo Fighters, směle do toho!

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑