Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl se objeví na letošním předávání Oscarů. Co zahraje?

Publikováno 27. 2. 2016 | 21:27 | Tomáš Hajduk

0

Na Oscarech v pondělí vystoupí i Dave. Co zahraje?

I přesto, že třeba nijak zvlášť neholdujete současné filmové scéně, vyplatí se sledovat letošní ročník předávání Oscarů od americké Akademie filmového umění a věd – mezi účinkujícími totiž nebude chybět Dave Grohl.

Frontman Foo Fighters se na galavečeru nejvýznamnějších cen univerza pohyblivých obrázků objeví v roli vystupujícího interpreta, a to nejspíše bez vazby na kterýkoliv z nominovaných snímků. Vzhledem k tomu, že mezi aspiranty na zlatou sošku chybí dokumentární minisérie Sonic Highways a není známa ani případná Daveova spolupráce na filmové hudbě, aktuální spekulace o relevantním důvodu jeho účasti míří pouze dvěma (značně nepřímými) směry.

Dave Grohl mezi účinkujícími na letošním předávání Oscarů

První variantou je možné napojení na snímek nominovaný v kategorii o nejlepší animovaný titul – mezi užitými písněmi ve filmové Ovečce Shaun totiž zní mimo jiné i Home z alba Foo’s Echoes, Silence, Patience & Grace. Že by snad Grohl uvedl tento britsko-francouzský hit živou verzí jedinečné balady? A co třeba dokument Cobain: Montage of Heck? Ačkoliv snímek, jež ve více než dvou hodinách mapuje život ústřední postavy slavné Nirvany, zcela chybí mezi nominovanými adepty, nehodlají jej organizátoři i přesto připomenout jedním z Cobainových spoluhráčů? Kdo ví..

Dobrou zprávou je v každém případě fakt, že Daveovo vystoupení v zaplněném Dolby Theatre v Hollywoodu můžeme sledovat živě! Přímý přenos totiž 29. února od 2.30 hodin našeho času odvysílá Česká televize, a to konkrétně na svém kanálu ČT 2. I v případě, že před sledováním televize dáte raději přednost spánku, ještě tentýž den máte šanci vše dohnat – od 20.20 hodin nabídne sestříhaný záznam také stanice ČT art.

 

Foto: Theo Wargo/Getty, The Academy

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑