Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters v chicagském podniku Piece Pizzeria & Brewery (20. ledna 2014)

Publikováno 23. 1. 2014 | 19:49 | Tomáš Hajduk

0

Nahrávají Foo Fighters novou desku ve dvanácti městech?

Spekulace kolem chystaného alba Foo Fighters opět sílí, podle nejnovějších zpráv by mohla osmá řadovka vznikat hned v několika významných studiích po celém světě.

S informací, kterou ochotně a ve velkém přebírají světová média, přišel jistý Wes, australský fanoušek momentálně žijící v Chicagu. Ten se dle svých slov v jednom z tamějších barů potkal s Davem Grohlem a Butchem Vigem, kteří mu měli k albu vyzradit hned několik nových podrobností. “Nahrávali ho v asi dvanácti různých městech, zároveň měli velký zájem spolupracovat se Stevem Albinim, který vlastní studio právě tady v Chicagu,” nastínil v rozhovoru rádiové stanici Triple M.

Po Butchi Vigovi, který Foo Fighters produkoval už album Wasting Light a ve stejné roli zůstane i v případě jeho nástupce, by to tím pádem znamenalo návrat další známé tváře. Právě Stevea Albiniho si zvolila Nirvana jako producenta své třetí desky, In Utero. Zatímco obvyklou praxí už bylo natáčet každý nástroj na samostatnou stopu a poté jednotlivé záznamy míchat, Albini k velkému zájmu kapely upřednostňoval nahrávání “naživo”, s muzikanty společně hrajícími v jedné místnosti.

Že by snad právě Albiniho schopnost zachytit přirozený, osobitý zvuk byla dalším parametrem “něčeho úplně nového,” jak několikrát naznačoval Dave Grohl? Wesovo doplnění to podporuje: “Electrical Audio (studio Stevea Albiniho, pozn. red.) je prý výjimečné určitou nevyzkoušenou nahrávací metodou, kterou tam teď album dávají dohromady.”

Na jednu stranu stále pouhá spekulace, čím dál tím více snímků ale naznačuje, že Foo Fighters v Chicagu něco tvoří. S kým? Jak? Toť stále ještě nezodpovězená otázka.

Fanoušek Wes s Davem Grohlem během setkání v Chicagu

Foto: Piece Pizzeria & Brewery/Facebook, Triple M

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑