Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters věnují letošní čas kromě koncertů i nahrávání další řadovky

Publikováno 7. 1. 2017 | 15:39 | Tomáš Hajduk

0

Nejen koncerty. Foo Fighters letos zamíří i do studia

Květnová účast kapely na festivalu BottleRock Napa Valley by podle ředitele této hudební akce měla být jednou z mála koncertních zastávek Foo’s v Severní Americe. Důvodem jsou nejspíše plány na zahájení příprav nového alba.

Vyjádřením Davea Grahama pro server Napa Valley Register tak trochu vzaly za své naše původní spekulace o počtu amerických show, jež se evropskému scénáři nakonec nejspíše vůbec nepřiblíží. Naopak začíná docházet na nedávná slova Taylora Hawkinse, poskytnutá magazínu NME: “Na desce pracovat začneme, ale nebudeme připraveni do doby, než řekne Dave. Určitě budeme hrát, je to v plánu. Jen nevíme kdy. Zkrátka čekáme, až nám Dave napíše ‘hele, jdeme do studia’.” Čas pro návrat k mixážnímu pultu dost možná nadejde už velice brzy.

Graham totiž novinářům z kalifornského Napa na adresu Foo Fighters popsal hned několik zajímavostí. “Pro letošek jsme úroveň celé akce posunuli o stupeň nahoru. Jestliže loňské vydání bylo neuvěřitelné a setkalo se s výborným přijetím, tentokrát máme domluvené největších hvězdy v zemi,” uvedl a vzápětí hned odhalil, koho za svými slovy skrývá. “Aby nám tu letos vystoupili Foo’s, musela si sednout spousta okolností. Dave Grohl měl možnost si festival prohlédnout v roce 2013, Taylor Hawkins tu hrál loni. S ním i jeho ženou jsme se během víkendu spřátelili, z akce byli nadšení. A vlastně se tu ukázal i agent jejich skupiny – zjistil jak to u nás chodí, o čem BottleRock je. Výsledkem jsou Foo Fighters jako hlavní tahák ročníku,” rozvedl nadšeně.

Tou nejzásadnější novinkou se ale pochlubil až na závěr: “Víte, je to pro nás o to větší úspěch, když víme, že náš festival může být jejich jedinou letošní show v Americe. Během celého roku totiž hodlají nahrávat své nové album.”

Bude nová řadovka Foo Fighters opět formována ve Studio 606?

Jestli se bude nová placka formovat zpět v oblíbeném Studio 606 nebo nás čeká obdobná túra jako v případě předcházejícího Sonic Highways, se dozvíme až z nadcházejících novinek. To nejdůležitější už ale víme – stroj jménem Foo Fighters opět začíná nabírat na tolika očekávaných obrátkách.

 

Foto: CHUD.com, Ilustrace: HarlandGirl/DeviantArt

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.



Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑