Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl během vystoupení poblíž Norwegian Getaway v New Yorku

Publikováno 2. 2. 2014 | 13:18 | Tomáš Hajduk

0

Newyorský přístav rozbouřil dvouhodinový koncert

AKTUALIZOVÁNO S Foo Fighters na jedné lodi? Tak přesně takový sen si v New Yorku splnilo zhruba patnáct stovek fanoušků, kteří měli možnost navštívit vystoupení skupiny v areálu výletní Norwegian Getaway.

Kapela na stage přišla krátce po téměř sedmdesátiminutovém setu svých přátel, country-folkových Zac Brown Band. Obě formace se nakonec přeci jen pevně drželi v rovině vlastních vystoupení, společné hraní evidentně v plánu nebylo.

Energický nástup s All My Life jako by měl všem ukázat, že jsou Foo Fighters odpočatí a připravení na další kolotoč, který je čeká s vydáním nového alba. I Dave samotný poukázal na skutečnost, že kapela zrovna absolvuje teprve třetí koncert po roce a půl: “Být zpátky, stát tady takhle na pódiu mi znova připomíná, že mám to zas*aně nejlepší povolání na světě.”

Lehčí kaňkou na celém průběhu večera bylo slabé publikum, evidentně složené z širších kruhů, než jen skalních fanoušků. Skupinu však tento všeobecně očekávaný fakt nijak nerozházel, ba právě naopak – Grohl diváky neustále povzbuzoval, roztleskával a našel si i chvilku pro lehký pohled do historie Foo Fighters: “Už je to spousta let, co jsem byl v jistý kapele a zatímco se hrálo a cestovalo, napsal jsem a natočil pár písniček. Když se pak ta parta rozešla, rozhodl jsem se, že do toho půjdu přesně tak, jak mě naučil Seattle – založila se skupina, koupila dodávka a hrálo se v různých klubech. Dneska už je to dvacet let.”

Ačkoliv o něco kratší, zhruba dvouhodinový program nakonec opět nenabídl žádnou z nových písní, řeč na připravovaný titul i tak přišla. “Vážně moc rád bych vám zahrál rovnou celý album,” začal před odchodem do zákulisí Dave. “Ale nejde to. Už by to nebylo překvapení.”

Přímý přenos části koncertu nabídl na YouTube přímo pořadatel akce, záznam naleznete níže.

Foo Fighters @ Norwegian Getaway, New York (1. února 2014)
All My Life / Times Like These / Rope / The Pretender
My Hero / Learn to Fly / White Limo / Arlandria
Best of You / Everlong

Potvrzený setlist:
All My Life
Times Like These
Rope
The Pretender
My Hero
Learn to Fly
White Limo
Arlandria
Cold Day in the Sun
Big Me
Walk
These Days
Generator
Monkey Wrench
Hey, Johnny Park!
This Is a Call
In the Flesh? (cover Pink Floyd)
Best of You

Dear Rosemary
Breakdown (cover Tom Pettyho s Heartbreakers)
Everlong

Foto: Brian Phillips/Instagram, Timfly/Instagram, FooFightersAR/Facebook, Dana Distortion

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑