Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Chris Shiflett během nahrávání nové sólovky v nashvillském RCA Studio A.

Publikováno 19. 8. 2016 | 21:36 | Tomáš Hajduk

0

Nová alba během srpna dokončovali Shiflett i Jaffee

Všeobecnou letní pohodu uplynulých týdnů porušovaly svou aktivní prací v nahrávacích studiích hned dvě tváře Foo Fighters. Zatímco kytarista Chris Shiflett v Nashvillu piloval spolu s několika přáteli svou novou country desku, klávesista Rami Jaffee se v Itálii pustil do díla v roli hrajícího producenta budoucí nahrávky formace Gunash.

Jak už Shifty naznačoval třeba v rozhovoru z letošního května, kromě podcastu Walking the Floor mířily jeho priority během pauzy Foo’s ještě jedním směrem – k novému materiálu sólového projektu Chris Shiflett & the Dead Peasants. Od tohoto povídání neuběhly pomalu ani dva měsíce, když Chris na svém profilu na Instagramu ohlásil návrat do práce a od stejného momentu začal všechny fanoušky poctivě zásobit různými momentkami z nashvillského nahrávacího studia RCA A. I díky těmto příspěvkům jsme mohli identifikovat také další tváře, které se na nové placce podílely – mezi odhalenými se objevil třeba hráč na steel pedal kytaru Robby Turner, klávesista Mike Webb, bubeník Chris Powell, basák Adam Gardner, zpěvačka Kristen Rogers nebo zejména Dave Cobb, který si album nejspíše vzal pod svá zkušená produkční křídla.

Když ke všem vyjmenovaným navíc připočteme ještě country/bluegrass/americana kytaristu, zpěváka a autora písní Aarona Raitierea, není už žádný pochyb ani o žánrových směrech, kterými nás placka provede. Ostatně – právě Raitiere se ke spolupráci se Shiflettem nedávno vyjádřil pro server Central Kentucky News: “S Chrisem jsme psali tři dny v kuse a mimo jiné z toho vzniklo několik písniček o surfování ..,” naznačil. Teď už jen zbývá počkat si na výsledný mix, jenž nám Shifty zvládne představit dost možná ještě letos.

Gunash s Jaffeem natáčeli s italskými fanoušky Foo’s v zádech

Jestliže v Nashvillu se pozornost jednoho člena Foo Fighters soustředila na dokončení typicky americké country desky, ten druhý, nacházející se v malé italské obci Savignano sul Rubicone, zůstal přeci jen věrnější hudebnímu stylu své hlavní kapely. Rami Jaffee se v tamějším studiu Go Down Records totiž dočasně usídlil s alternativními rockery ze skupiny Gunash, aby během pouhých pěti dnů natočili materiál pro další společné album. A jak i tentokrát prozrazují fotografie, které sestava pravidelně sdílela na svém facebookovém účtu, kromě spousty práce si všichni zúčastnění užili hlavně opravdu pořádnou porci zábavy. Platilo to i pro Ramiho samotného, jenž si ani při kopě producentské nádeničiny opět neváhal pravidelně odskakovat ke svým klávesám a přispívat i jako spoluhráč.

Gunash s Ramim Jaffeem během nahrávání nového alba v italské vísce Savignano sul Rubicone

Závěrečnému dni Gunash ve studiu, spolu s následnou zavírací živou párty v místním SIDRO Clubu, mohli díky pozvání od kapely přihlížet i fanoušci z italského fan clubu Foo Fighters – díky nim a jejich kameře se tak v klipu níže můžeme sami přesvědčit, jaké ovoce přinese “italské tažení” v nadcházejících týdnech.


 

Mimochodem .. uslyšíme brzy i o The Birds of Satan?

Když se řekne toto spojení, asi si ještě dokážete vzpomenout na dva roky staré eponymní album The Birds of Satan, jednoho z vedlejších projektů Taylora Hawkinse. Ačkoliv se bubeník momentálně věnuje spíše občasnému vystupování s předělávky hrajícími Chevy Metal, část nové píseně Southern Belles, kterou na Facebooku sdílela stránka Taylor Hawkins Fan Page, naznačuje návrat dalších starých známých. Počkejme si však na vodítko, jak blízko mu vlastně jsme ..

 

Foto: Chris Shiflett/Instagram, Gunash/Facebook

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑