Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Osmá deska Foo Fighters vyjde 10. listopadu pod názvem Sonic Highways

Publikováno 11. 8. 2014 | 17:59 | Tomáš Hajduk

0

Nové album Foo Fighters vyjde 10. listopadu

AKTUALIZOVÁNO To, na co jsme čekali téměř celé pondělí, je venku! Sonic Highways, osmá řadovka Foo Fighters, vyjde po celém světě 10. listopadu 2014.

Kapela informaci oznámila prostřednictvím všech svých kanálů krátce před osmnáctou hodinou našeho času. Nové album ponese totožný název jako připravovaná dokumentární série ve spolupráci s televizní stanicí HBO a bez ohledu na místo, kde se právě budeme nacházet, se jej všichni dočkáme desátého listopadového dne.

Stopáž přírůstku, opět produkovaného Butchem Vigem, činí něco málo přes 44 minut a tvoří ji následující skladby. Detaily o hudebních hostech ani to, v jakém městě vznikla která skladba, zatím neznáme.

Přebal Sonic Highways, nového alba Foo Fighters
Foo Fighters – Sonic Highways

Tracklist alba:
1. Something From Nothing
2. The Feast and The Famine
3. Congregation
4. What Did I Do?/God As My Witness
5. Outside
6. In The Clear
7. Subterranean
8. I Am A River

Předobjednávky jsou možné v oficiálním obchodu Foo Fighters (pro nižší poštovné doporučujeme přepnout verzi obchodu na ‘UK Preorder’) nebo na iTunes.

Součástí představení Sonic Highways  byl rovněž další teaser (k vidění výše), který kromě ukázky jedné z čerstvých skladeb nabídl i pohled na nové tetování Davea Grohla – vyobrazená formulace “In the end, we all come from what’s come before” (Všichni nakonec pocházíme z něčeho, co už tu bylo před námi, pozn. red.) je zcela jistě další vazbou na samotný koncept projektu, jež hledal inspiraci právě v historických milnících každého z celkem osmi měst a nahrávacích studií, kde byla deska natáčena.

Tetování Davea Grohla představené v dalším teaseru na nové album Foo Fighters

Předprodej začíná

Veškeré odtajněné podrobnosti o osmé řadovce zároveň rozbíhají i první vlnu jejího předprodeje! Prozatím jediným místem, kde je možné si nový počin předobjednat, je oficiální obchod kapely na adrese sonichighways.foofighters.com. V rámci něj lze už nyní s předstihem zakoupit jak samotné album na CD či vinylu, tak i speciální sety s tričkem, puzzlemi či vlajkou na zeď. Vinylová verze navíc přinese zajímavou výzvu pro sběratele – kromě klasického přebalu se totiž do prodeje dostávají také LP verze s vyobrazenými fotografiemi, jež v osmi variantách znázorňují vždy jedno z měst, ve kterých album postupně vznikalo (Chicago, Austin, Nashville, Los Angeles, Seattle, New Orleans, Washington DC a New York). Speciální vydání je možné si pořídit pouze po omezenou dobu a jen přes oficiální e-shop Foo Fighters.

AKTUALIZOVÁNO (22. 8. 2014 17:14): Od včerejšího dne si můžete Sonic Highways pořídit také na iTunes! Pokud se spokojíte s elektronickou verzí alba, získáte jej za 7.99 Euro (zhruba 220 Kč), a to včetně bonusu v podobě klipu k písni Something From Nothing. Předobjednávky probíhají na tomto odkazu.

Sonic Highways, nové album Foo Fighters, lze nyní předobjednat i na iTunes

Foto: Foo Fighters, Repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans/YouTube, FooFighters.com

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑