Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Chris Shiflett v nashvillském obchodě s hudebninami Grimey's

Publikováno 11. 4. 2017 | 11:16 | Tomáš Hajduk

0

Novinka Chrise Shifletta v prodeji. Poslechněte si jí

AKTUALIZOVÁNO K uvedení Shiftyho sólového alba West Coast Town v obchodech došlo v pátek 14. dubna, naplno si jej vychutnat však bylo možné už několik dnů předem.

Kompletní, deset skladeb čítající playlist uveřejnil hudební server Rolling Stone. Na rozdíl od čtyři roky staré desky All Hat and No Cattle, jíž tvořily zejména cover verze více či méně známých písní, je čerstvý počin už kompletně složen z vlastní tvorby Chrise Shifletta. “Mnozí říkají, že pokud lze kořeny country z jihu země hledat kostele, country na západním pobřeží vzešlo z honky-tonk,” popsal kytarista online magazínu žánrové směry svého titulu. “Je to hlasitější, rozbrnkaná a agresivnější podoba country, které se vyprofilovalo z prostředí koncertů s hlučnými fanoušky, co se přišli odvázat po náročném pracovním dnu na ropných polích a farmách. Tuším, že to byl Buck Owens, který prohlásil, že bylo přímo nutné hrát hlasitě – aby hudba vůbec dokázala přehlušit rámus od baru.”

Kromě výrazných kytarových partů a pestrých melodií se Shiflett na albu nebojí ani několika odkazů na jemu rovněž nikoliv cizí punkové vody. Zatímco v rané verzi titulní skladby se dle jeho slov objevil odkaz na santabarbarské Rich Kids on LSD, v Tonight’s Not Over zase zaznívá připomínka legendární formace NOFX. “Propojení punk rocku a country – obzvláště pak honky-tonk – existovalo vždycky, podobnost lze hledat zejména v postojích hudebníků. Rovnou čarou snadno spojíte třeba Hanka Williamse s Mikem Nessem ze Social Distortion’s, kde mezi oběma proudí určitá vzpurnost a vzdor,” vysvětlil.

Jak už bylo naznačeno dříve, myšlenka pro napsání West Coast Town se zrodila během jedné z epizod Shiflettovy série rozhovorů Walking the Floor“Po interview s producentem Davem Cobbem jsem zkrátka nedokázal dostat z hlavy možnost spolupráce a jsem velice vděčný za to, že nakonec dopadla. Tvorba s ním byla cennou zkušeností, napsané písně dokázal neskutečně povznést,” ohlédl se Shifty za loňským natáčením. Jeho součástí přitom nebyl pouze on a na akustickou kytaru hrající producent, ale i spousta dalších hostů – v doprovodné kapele se konkrétněji objevili Robby Turner, hráč na pedálovou steel kytaru, bubeník Chris Powell, basák Adam Gardner či klávesista Michael Webb, vedlejších rolí se ujali také Brian Whelan, Muddy StardustRich Hinman“Nikomu z nich jsem nekladl bariéry, nechtěl jsem je nijak omezovat. Pracovali jsme spolu vůbec poprvé a trochu mne sžírala nervozita, protože jsem si ve svém koutku sálu snažil hlídat sám sebe. Cítil jsem se nesvůj a mimo komfortní zónu, což ale vlastně bylo přesně to rozpoložení, které jsem pro album zamýšlel,” uzavřel Chris vzpomínku na seance ve věhlasném nashvillském studiu RCA A.

Přebal West Coast Town, sólového alba Chrise ShiflettaChris Shiflett – West Coast Town

Potvrzený tracklist:
1. Sticks & Stones (3:30)
2. West Coast Town (2:59)
3. Goodnight Little Rock (3:20)
4. Room 102 (2:43)
5. The Girl’s Already Gone (2:47)
6. Blow Out The Candles (3:15)
7. I’m Still Drunk (3:01)
8. Cherry (2:34)
9. Tonight’s Not Over (3:11)
10. Still Better Days (4:28)

 

Výslednou podobu jeho dalšího sólového počinu si můžete v celé stopáži pustit výše. Objednávky elektronické verze West Coast Town probíhají i nadále prostřednictvím iTunes na tomto odkazu (album je dostupné za 8.99 eur, tj. necelých 250 korun) nebo Google Play, kde je titul k dostání za rovných 100 korun.

Mimochodem, pokud jste dosud míjeli Shiftyho zážitky z aktuálně finišujícího doprovodného promo turné po západním pobřeží Spojených států, neopomeňte ani jeho účty na Instagramu, Twitteru či Facebooku, kde na Vás čeká doslova záplava fotografií, klipů i občasných živých přenosů.

 

AKTUALIZOVÁNO (14. 4. 2017 21:00): Nová sólovka Chrise Shifletta je od dnešního dne k dostání v digitální podobě, a to prakticky na všech tradičních službách (včetně streamovacích). Objednat lze zároveň také fyzickou kopii na CD, u které si však prozatím nejspíše chvíli počkáte na dodání.

Digitální verze ke stažení: iTunes (8.99 eur/~ 250 korun), Google Play (100 korun)

Streamovací služby: Apple MusicSpotify, Hudba Google, TIDAL, Deezer

CD: SuperStarShop.cz (449 korun/~ 16.80 eur)

 

Foto: Chris Shiflett/Twitter

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑