Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters oznámili premiérové koncerty v Jižní Africe

Publikováno 24. 6. 2014 | 18:52 | Tomáš Hajduk

1

Novou desku letos naživo uslyší Amerika i Afrika. Evropa čeká

Na podzimní uvedení své osmé studiovky hodlají Foo Fighters pomalu ale jistě navázat hned několika koncertními zastávkami v Americe, ale i Jižní Africe.

Nejprve se v posledních dnech “ulovenými” Foo Fighters pochlubil neworleanský festival Voodoo Experience, který skupinu nabídne spolu se jmény jako Outkast, Skrillex, Rise Against či Arctic Monkeys. Šestnáctý ročník už tradiční hudební akce, která proběhne od 31. října do 2. listopadu 2014, se však už krátce po odhalení programu ukázal být jen jedním z mnoha, kde Foo Fighters hodlají naplno představit svůj nový materiál.

Volání fanoušků totiž vyslyšeli i pořadatelé festivalu Life Is Beautiful a se skupinou naplánovali víkendové vystoupení, ke kterému dojde ještě o týden dříve než u zmíněné konkurence. Kromě Foo Fighters se centrum Las Vegas může těšit také na Kanyeho Westa, Outkast, Arctic Monkeys, Skrillex, Lionela Richieho nebo The Roots.

Velmi podobně jako o rok dříve v Mexiku se Foo Fighters i letos opět hodlají vydat také do míst, kde ještě svou muziku naživo nikdy nešířili. Radostnou zprávu pro všechny jihoafričany nejprve naznačil krátký spot na YouTube, aby jen o pár hodin později dostalo miniturné po Jihoafrické republice reálnější základy. Své si k tomu opět řekl i Dave, když v krátkém pozdravu tamější obyvatelstvo ubezpečil, že to v případě obou zastávek bude “fakt zas*aně dlouhá noc” (viz video výše).

Na Cape Town Stadium se Foo Fighters představí 10. prosince 2014

Premiérová show v Jižní Africe se uskuteční 10. prosince 2014 na Cape Town Stadium, nově postaveném stánku pro fotbalové mistrovství světa v roce 2010. Kapacita tohoto, vskutku monstrózního díla může spolehlivě dosáhnout až 60 000 míst a dá se tedy očekávat, že i o atmosféře nakonec půjde hovořit jen v superlativech. To ostatně platí i pro koncert, ke kterému dojde o další tři dny později v Johannesburgu, největším městě celé země. FNB Stadium podle dostupných informací dokázal v únoru 2011, během vystoupení irských U2, pojmout dokonce přes 94 000 fanoušků.

Inu, je nač se těšit, a to i přesto, že jedna kaňka nás vzhledem k aktuálnímu dění stále ještě trápí. Svojí potvrzenou příležitost si ale Evropa pro letošek snad přeci jen ještě najde.

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Jedna reakce na Novou desku letos naživo uslyší Amerika i Afrika. Evropa čeká

  1. Martina

    Já v to doufám. 🙂 A když turné nevyjde letos, musí příští rok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑