Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Rozhovory Dave Grohl a Taylor Hawkins při vystoupení Foo Fighters na Glastonbury (24. 6. 2017)

Publikováno 6. 7. 2017 | 17:39 | Tomáš Hajduk

0

Novou studiovku ozvláštní i vokalista uskupení Boyz II Men

Seznam postupně odhalovaných hostů, kteří více či méně ovlivnili výslednou podobu Concrete and Gold, slibuje opravdu značnou rozmanitost očekávaného titulu. Dalšího z interpretů známe díky rozhovoru Foo Fighters pro rádiovou stanici BBC 6.

Zatím sice stále nejde o “jednu z největších popových hvězd” současnosti, o níž už pár týdnů v souvislosti s devátou řadovkou spekulují hudební média, jméno Shawna Stockmana je však i přesto slušným překvapením.

Jak Dave Grohl přiznal ve vysílání britského rádia, pozvánka i následné zapojení jedné z tváří r&b formace Boyz II Men byla dílem spontánních okolností: “(Stockman) procházel parkovištěm a my se jej zašli zeptat: ‘Zazpíval by sis na naší desce?’ Klaplo to – uslyšíte ho v nejtvrdší písničce celé nahrávky,” prozradil, načež dodal i její slibný popis: “Je to zhruba kombinace Black Sabbath a Pink Floyd. Poslední položka na albu a vážně těžká věc. Vyskládal si v ní sbory, zní jako čtyřicítka vokálů v jednom. Šílené!”


Sestava Boys II Men a jejich nejslavnější skladba ‘End of the Road’

Kromě zástupce skupiny, jíž proslavily zejména procítěné balady a mimořádně souladné hlasy členů, byla dříve potvrzena také účast Alison Mosshart, zpěvačky The Kills, saxofonisty Davea Koze nebo navrátivší se houslistky Jessy Green.

Konečně výstřední deska

V éteru ale posluchačům nenabídl nové informace a dojmy jen Grohl – své si k přípravám novinky tentokrát řekl i bubeník Taylor Hawkins. “Podobné album jsme chtěli natočit už nějakou dobu,” reagoval na otázku moderátora Shauna Keavenyho. “Pokaždé, když se začalo pracovat, Dave přišel s myšlenkou, že bychom měli udělat ‘něco divného’. Později se ale vždycky tak trochu vzala zpátečka a spokojili jsme se s myšlenkou ‘dobrého rokenrolového počinu’. Tentokrát ale ne, tahle placka je vážně zvláštní.”

Dave Grohl při koncertě v Reykjavíku (16. 6. 2017)

S tím se po jejím poslechu údajně ztotožnil i Josh Homme: “Náš kamarád z Queens of the Stone Age prohlásil něco jako: ‘Tak to je hodně divný materiál, pánové.’ Byl z ní nadšený.”

Další zajímavé pasáže rozhovoru, kde zaznělo třeba vysvětlení titulního názvu Concrete and Gold (“motiv napříč jedenáctkou skladeb”) či Daveův barvitý popis samostatných tvůrčích chvilek z pronajatého domu kousek od Los Angeles (“zůstal jsem sám s krabicí vína, křičící do mikrofonu jen ve spodním prádle”), si můžete pustit v několikaminutovém sestřihu níže.

 

Foto: Ian Gavan/Getty, Hanna/mbl.is

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑