Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Odpočet na webu Foo’s míří vstříc novému EP albu!

AKTUALIZOVÁNO V pondělí 23. listopadu 2015 nám Foo Fighters na svém oficiálním webu nejspíše představí hned 5 nových písní, na kterých kapela pracovala během říjnové zastávky v americkém Austinu.

Podle všech posledních náznaků už je téměř jisté, že se třiadvacátého listopadového dne (po páté hodině ráno našeho času) od Foo Fighters dočkáme nového EP (extended-play) titulu, jehož skladby vznikaly v austinském Hotel St. Cecilia v době mezi dvěma vystoupeními formace na festivalu Austin City Limits. Informaci o samotném nahrávání potvrdil 9. října přímo během festivalového koncertu Dave Grohl: “Víte, co jsem dělal celou včerejší noc? Natáčeli jsme ve vašem městě pět novejch zas*anejch písniček,” překvapil tamější fanoušky. Hned vzápětí navíc doplnil, že na jedné ze skladeb se s kapelou podílel i hudebník Ben Kweller, známý z formací Radish či The Bens.

Pravděpodobný scénář před pár dny umocnily i poznatky moderátora Mikea Jonese z rádiové stanice DC101, který upozornil na fakt, že logo, které aktuálně zobrazuje oficiální web Foo Fighters, není nepodobné právě značce zařízení Hotel St. Cecilia. Jako stvrzující materiál mu zároveň posloužily i doprovodné fotografie (galerie výše), rovněž odpovídající reáliím z okolí hotelu.


Ukázka na YouTube navnadila na kytarový riff jedné z nových písní

Nyní již nám však po internetu kolují také detaily konkrétní – nejen předpokládaný tracklist, který v databázi americké agentury Broadcast Music objevil server FooFightersLive.com, ale třeba i minutová ukázka jedné z nových písní (totožný riff Foo Fighters naznačili například během koncertu v Krakově – viz tento klip v čase 2:15) či možný přebal alba, včetně jeho názvu – 2nd Century A.D.

Pravděpodobný přebal nového EP alba Foo Fighters

 

Foo Fighters – 2nd Century A.D.

Tracklist EP:
1. Iron Rooster
2. Neverending Sigh
3. Saint Cecilia
4. Savior Breath
5. Sean

 

 

 

Naladění se na hype vlnu by bylo, zda jsou všechny výše uvedené spekulace fakty se dozvíme už za pár desítek hodin. Buďte u toho s námi!

Foto: Foo Fighters

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑