Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl se zúčastnil zahájení nové výstavy o punkových ikonách Bad Brains

Publikováno 26. 7. 2016 | 14:17 | Tomáš Hajduk

0

Otvíračka nové výstavy o Bad Brains za účasti Davea Grohla

Expozice amerického umělce Sheparda Faireyho, mapující historii washingtonské punkové ikony Bad Brains, se v sobotu dočkala velmi povedené premiéry. Hudební úvod jaksepatří totiž obstarala jak dvojice členů samotné kapely, tak i její dlouholetí fanoušci – včetně Davea Grohla.

Výstava Banned in Babylon: The Art and Culture of Bad Brains, která otevřela své brány v losangeleské galerii Subliminal Projects na Sunset Boulevard, nabízí příznivcům kapely pohled nejen na sbírku printů, obrazů či raritních nahrávek od Faireyho, jakožto zakladatele galerie a dlouholetého fanouška Bad Brains, ale přibližuje kupříkladu i malby a další tvorbu od Darryla Jenifera nebo kolekce snímků od Luciana PerkinseJohna MousheghianaJeannie “Aunt Jean” Pawlowské.

Snaha oslavit Bad Brains jakožto symbol hardcore a punkové scény vyšla organizátorům výstavy bezezbytku i co se týče slavnostního zahájení. Toho se totiž zúčastnili hned dvě tváře ústřední formace, spolu s několika dalšími významnými hosty. Již zmiňovaného Jenifera, baskytaristu Bad Brains, doplnil také Chuck Treece (byť jeho spolupráce s kapelou byla v roce 1994 jen epizodní) a sestava nadšenců zosobněná hudebníkem Mobym, zpěvákem Scream Peterem Stahlem a za bicími Davem Grohlem, frontmanem Foo Fighters. Jmenovaní pánové přitom rozhodně neměli v plánu zůstat u obligátních proslovů či poplácávání po zádech a všem přítomným naopak naplno ukázali, jaký hudební styl byl jejich inspirací při utváření kariéry.

O zcela jistě neopakovatelném zážitku pro zúčastněné se ostatně můžete přesvědčit i v krátkém klipu výše (kompletní záznam sestříhaný z více kamer a fotoaparátů by se na YouTube měl objevit později).

Dave Grohl se zúčastnil zahájení nové výstavy o punkových ikonách Bad Brains

Co všechno zaznělo?

Sailin’ on
Don’t need it
Right brigade
House of suffering
Banned in Dc
Regulator
How low can a punk get?
Big takeover
Re-ignition
Pay to cum
12xu
Purple haze

 

Foto & video: Moby/Instagram, Atiba Jefferson/Instagram, Kevin Abrantes/Instagram

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑