Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl během vystoupení Foo Fighters na festivalu Life Is Beautiful

Publikováno 27. 10. 2014 | 20:54 | Tomáš Hajduk

0

Po klubech opět festival. Foo Fighters hráli na Life Is Beautiful

Kapela na chvíli opustila prostředí malých sálů, ve kterých postupně propaguje jednotlivé písničky ze Sonic Highways a poprvé od června znovu vystoupila v rámci festivalového programu.

Po třech dnech a téměř sedmdesáti koncertech by se dalo čekat, že poslední interpret na programu Life Is Beautiful už bude k aktivitě povzbuzovat jen převážně znavené publikum. Když ale Foo Fighters před tři čtvrtě na deset místního času vystoupali na scénu nacházející se v lasvegaském centru, všichni jako by rázem chytili druhý dech. “Tak tenhle večer si rozhodně budu pamatovat po zbytek zas*anýho života,” kroutil hlavou Dave Grohl krátce před závěrečnou Everlong.

Ale nepředbíhejme. Kapela před rozlučkovým kouskem divákům předvedla na festival možná až neobvykle dlouhý, dvouhodinový program, ve kterém pochopitelně nechyběly největší hity typu All My Life, Learn to Fly, Times Like These nebo Big Me (věnována sedmdesátileté fanynce z publika), i tentokrát si ale Foo’s neodpustili ani už pomalu tradiční sestavičku předělávek – po Grohlově uvedení slovy “pokud po nás nechcete jen to, co se všeobecně očekává, pojďme si to užít” jimi jmenovitě byly Under Pressure od Queen s Davidem Bowiem, Miss You od Rolling StonesBreakdown Toma Pettyho s Heartbreakers. Jestliže pak fanoušci dychtivě čekali i na songy z nového alba, spokojeni mohli být tak napůl – zatímco Something From Nothing kapela předvedla v plné parádě, další kousky včetně nejnovější  The Feast and the Famine už si nechala pro sebe.

Když teď tak trochu vynecháme intimní sedánky ve městech, která byla prozkoumávána v rámci dokumentu Sonic Highways, Foo Fighters spolehlivě čeká ještě jeden festivalový shon. Konkrétně se kapela představí 2. listopadu v New Orleans na Voodoo Experience. Kompletní jízdní řád oznámených akcí naleznete v sekci Koncerty.

Foto: Jeff Kravitz/FilmMagic

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑