Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

POHLED FANOUŠKA: Technika show na Open’eru nepokazila

Jakého zážitku se dostalo příznivcům, kteří dva dny po příležitosti v Praze vyrazili za kapelou až na polské pobřeží Baltského moře? Pohled nejen na koncert jako takový, ale kupříkladu i na zvládnutí desetitisícových davů mířících vstříc festivalu Open’er, přináší následující řádky od Zdeňka Suchého.

Teprve své třetí polské vystoupení odehráli Foo Fighters na letišti Kosakowo v Gdyni. Oproti původnímu plánu se tak stalo o půl hodiny dříve, kvůli problémům s příletem G-Eazyho.

Areál festivalu Open'er na letišti Kosakowo (29. 6. 2017)  Z vystoupení Foo Fighters na festivalu Open'er (29. 6. 2017)

Vzhledem k zatažené obloze začal segment Foo’s téměř za tmy. Kapela na sebe nenechala čekat a svůj set odpálila pár minut před avizovanou 22. hodinou songem All My Life. Začátek koncertu poznamenal nekvalitní zvuk, který neměl řádný tlak a trochu se to odrazilo i na atmosféře. Stejně tak bylo znatelné zpoždění obrazu oproti zvuku na velkých obrazovkách. Ty byly celkem čtyři – dvě na bocích pódia, jedna u zvukaře a jedna ještě dál v areálu. Drobné technické nedostatky zmizely s představením členů kapely a od Cold Day In the Sun se zdálo, že je vše uvedeno na patřičnou míru. Jak jsme však později zjistili, v některých částech areálu bohužel zvuk odnášel vítr. Inu stále platí, že větru a dešti neporoučíš. Dobrá nálada však během setu neopouštěla ani publikum ani samotnou kapelu, která se nenápadně občerstvovala bublinkami přímo na pódiu. Z písniček určitě zaujala La Dee Da s hostující a ulítlou Alison Mosshart, verze Skin and Bones s tahací harmonikou, srdcovka My Hero nebo sborově zpívaná Best of You, kdy Dave slíbil, že se Foo’s do Polska musí brzy vrátit. Přídavku se však s jistotou více než třicetitisícový dav bohužel nedočkal. Na vině ale nejspíš nebyla nechuť kapely, jako spíše přesunutý koncert G-Eazyho na konec programu.

Panoramatický pohled na okolí hlavní scény festivalu Open'er (29. 6. 2017)

Foo Fighters opět odehráli skvělý set a jen potvrdili, že jsou ve více než skvělé formě a patří mezi nejlepší koncertní kapely na světě. A činí tak bez přehnaných efektů, základem je poctivá muzika a vstřícné vystupování. Nicméně v našich očích byl koncert v krakovské aréně v roce 2015 o něco lepší a to přesto, že Dave měl tou dobou zlomenou nohu a při koncertě seděl.

Ještě bych rád podotknul něco k organizaci festivalu, která nás velmi mile překvapila. Od místních a z různých článků jsme se dozvěděli, že festival denně navštěvuje až 60 tisíc lidí a my nenarazili na vážnější zádrhel. Identifikační pásky vám kromě samotného místa na festivalu vymění už na nádraží nebo v Gdyni na náměstí. Kyvadlová autobusová doprava jezdí tak často, že si většinou sednete a člověk se až diví, kde všechny řidiče i autobusy pořadatelé seženou. Problém nebyl ani u vstupu, chvíli jsme čekali pouze na wc a jídlo. Jen škoda, že v programu nás kromě Foo Fighters nic jiného neoslovilo. I tak se ale jednalo o velmi zajímavou a pozitivní zkušenost u našich severních sousedů.

Z vystoupení Foo Fighters na festivalu Open'er (29. 6. 2017)

 

Text a foto: Zdeněk ‘Masakr’ Suchý

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑