Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters zvou na koncert v Chicagu vtipným plakátem

Publikováno 15. 10. 2014 | 14:18 | Tomáš Hajduk

0

První díl Sonic Highways čeká uvedení přímo z místa činu

Premiéru dokumentární série pojme televizní stanice HBO opravdu stylově. Úvodní epizodu, která rozebírá hudební historii amerického Chicaga, si budou moci fanoušci vychutnat přímo v tamějším klubu Cubby Bear, s vystoupením Foo Fighters jako bonusem navrch.

Pro start osmidílného dobrodružství Sonic Highways po televizních obrazovkách si pořadatelé mohli jen těžko zvolit jiné místo, než právě podnik v severní části třetího nejlidnatějšího města Ameriky. Cubby Bear se svou bohatou punkovou historií by totiž měl být doslova základním stavebním kamenem celého prvního dílu. Opomenout navíc nejde ani vřelý osobní vztah z pohledu Davea Grohla – právě Cubby Bear je totiž přesně tím sálem, kde frontman Foo Fighters zhlédnul svou úplně první punkovou show.

Kapela by se na pódiu, pod kterým se očekává zhruba tisícová návštěva, měla objevit krátce po závěrečných titulcích chicagské hudební mise. Jako s pevnou součástí setlistu se přitom už dopředu počítá i s novým singlem Something From Nothing, jenž rádia poprvé představí o pouhý den dříve.

Foo Fighters zvou na koncert v chicagském Cubby Bear vtipným plakátem

Přenos koncertu nabídne HBO s Facebookem. Bohužel jen v USA

Vzhledem k cenové relaci, za kterou bylo možné na speciální vystoupení Foo Fighters získat vstupenky (lidových 20 dolarů), se samozřejmě nedal předpokládat jiný vývoj, než že pořadatelé po pár minutách ohlásili stručné “vyprodáno”. Fanoušky ve Spojených státech ale omezená kapacita sálu až tolik trápit nemusí – HBO totiž celé vystoupení kapely nabídne přímým přenosem na své stránce na sociální síti Facebook (v sobotu kolem sedmé hodiny ráno našeho času), později pak také formou repríz v archivu HBO GO či přímo ve vysílání.

Jak už asi tušíte, příležitost naživo zkouknout formu natěšených Foo’s je bohužel skutečně omezena pouze na americké uživatele, ti ze zbytku světa si nejspíše budou muset počkat až na případný záznam.

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑