Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters během vystoupení na festivalu Rock am Ring v roce 2015

Publikováno 7. 11. 2016 | 15:09 | Tomáš Hajduk

0

První vystoupení Foo’s v roce 2017 potvrzena. A je to jen začátek

AKTUALIZOVÁNO Kapela se nejprve v únoru zúčastní akce na počest hudebníka Toma Pettyho, na léto pak nejspíše chystá hned několik festivalových zastávek.

Jestliže letos Dave Grohl ocenil titulem Osobnost roku zpěváka Lionela Richieho bez jakéhokoliv doprovodu (psali jsme), v roce nadcházejícím se v rámci akce pořádané nadací MusiCares už představí se všemi spoluhráči z Foo Fighters. Sedmadvacáté vydání slavnostního večera, který v Los Angeles proběhne 10. února 2017, tentokrát oslaví mimořádné tvůrčí úspěchy a významnou charitativní práci barda všech rockových bardů – Toma Pettyho. Milníky jeho bohaté kariéry přjdou kromě Foo’s připomenout i osobnosti jako Stevie NicksGary Clark Jr., Don Henley, Norah Jones, Jeff Lynne, Jackson Browne, Regina Spektor nebo skupiny Kings of LeonBangles, chybět samozřejmě nemohou ani Pettyho souputníci z The Heartbreakers, jenž s Tomem v čele obstarají závěrečnou pasáž celé sešlosti.

Připomeňte si letošní Daveovo provedení skladby You Are:

Jak už ale naznačuje titulek článku, značka Foo Fighters by rok 2017 měla podle všeho ovlivnit mnohem výrazněji, než jen krátkými epizodkami na společenských akcích.

Virtuální cestovní pas má první razítko

Běžný stav, kdy umělec prostřednictvím svých informačních kanálů rozšíří prosté oznámení, že míří za svými fanoušky, si s Foo’s už vlastně neumíme spojit. A nestane se tak ani tentokrát – kapela prezentaci novinek opět pojala tajuplně a jen postupně odhaluje, co je jejím záměrem.

Foo Fighters oznámili virtuálním cestovním pasem první koncert pro rok 2017

První krok v každém případě udělala již během včerejška na svém oficiálním webu, jenž se při snaze o navštívení začal okamžitě přesměrovávat na novou doménu foofighterspassport.com. Zde se po objevení fanoušky zpočátku zobrazoval pouze satelitní snímek noční Evropy, v jediném místě barevně ozvláštněný.

Vysvětlení červeně zvýrazněné oblasti Portugalska pak podala webovka dnes, a to dalším, na stráce se načítajícím prvkem. Po otevření virtuálního cestovního pasu s logem Foo Fighters se ve stylové formě vstupního vízového razítka dozvídáme termín první koncertní zastávky kapely po více než ročním půstu! Nejen portugalští příznivci si tak mohou zanamenat datum 7. července 2017 a do lokace připojit multižánrový hudební festival NOS Alive, každoročně se konající v portugalském městě Oeiras.

První koncert Foo Fighters pro rok 2017 – festival NOS v Portugalsku

Tak. První vlaštovku bychom tedy měli, vzhledem k provedení virtuální knížečky ale zcela jistě nezůstane jen u ní. Jakápak evropská oblast se zabarvení dočká příště? Sázet se dá třeba na odvolané festivaly z předloňska (díky Daveově zlomené noze se kapela nakonec neobjevila na Pinkpopu, belgickém Rock Werchter a zejména pak na očekávaném Glastonbury), bez šance však není ani celá řada dalších adres. Nechme se překvapit, cestovní pas přeci nikdy nemá pouhé dvě strany .. 🙂

AKTUALIZOVÁNO (10. 11. 2016 21:12): Jako druhá štace byl dnes potvrzen madridský festival Mad Cool, účast Foo Fighters pro úterý 6. července 2017 už ohlásili jak pořadatelé, tak sama kapela. Ta navíc na webu www.foofighterspassport.com kromě Španělska rovnou označila i další lokaci – radost mohou mít naši východní sousedé z Polska, kteří 29. června 2017 potkají Davea a spol. na gdyňském festivalu Open’er (všechny varianty dostupných vstupenek na hudební svátek lze zakoupit na tomto odkazu).

Potvrzení účasti Foo Fighters na madridském festivalu Mad Cool

 

Foto: Bjørn Jansen, Foo Fighters

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑