Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters na festivalu NOS Alive v Oeiras (7. 7. 2017)

Publikováno 8. 7. 2017 | 22:44 | Tomáš Hajduk

0

Pyrenejský ‘double’ přiblížil závěr evropského turné

Dvojice festivalových vystoupení ve Španělsku a Portugalsku prakticky uzavřela první část světového turné Foo Fighters. Nyní si formace ještě užije bonbónek zpodobněný do unikátní koncertní lokace v řeckých Athénách.

Druhý ročník madridského festivalu Mad Cool stihla před segmentem Foo’s spláchnout vydatná letní bouře, která přilehlé hlediště tamějšího areálu Caja Mágica proměnila spíše v bahenní lázeň, než prostor pro sdružování rockových fanoušků. S nástupem kapely samotné se však obloha projasnila a asi pětačtyřicet tisícovek přihlížejících také během chvilky zapomnělo, že jejich pohyb ovlivňuje ne zrovna dvakrát stabilní podloží.

+ Potvrzený setlist – Madrid

Everlong
Monkey Wrench
Learn to Fly
Something From Nothing
The Pretender
Big Me (pomalá verze)
Congregation
Walk
Cold Day in the Sun
All My Life
Times Like These
These Days
My Hero
Skin and Bones
White Limo
Arlandria
Rope
Wheels (pomalá verze)
Run
This Is a Call
Best of You

Příznivé povětrnostní podmínky nakonec doprovázely celý, dvě hodiny a dvacet minut dlouhý set celkem 21 písní, jejichž složení nepřineslo výraznější odklon od “meníček” uplynulých týdnů. Obsáhlejší zmínky se nedostalo ani novince Concrete and Gold – z pěti variant v minulosti porůznu nabídnutých skladeb tentokrát padla volba jen na singl Run.

Foo Fighters @ Mad Cool Festival, Madrid, ESP (6. 7. 2017)

Everlong / Learn to Fly / The Pretender / Big Me / These Days
My Hero / White Limo / Run / This Is a Call / Best of You

Zaskákej nám, Dave! Olé!

To oficiální zakončení první části koncertní šňůry Foo Fighters v roce 2017 už bylo bohatší nejen co se týče zástupců devátého řadového alba. Také Portugalci si, stejně jako jejich španělští sousedé, na skupinu museli nechat zajít chuť šest pomalu utíkajících let a v průběhu noci to dávali opravdu vydatně najevo. “Jak dlouho jsme tu nebyli? Šest let? Né, to je kravina,” nechtěl Dave Grohl věřit posunkům od diváků. V daný moment už kapela měla na programu jen závěrečnou Everlong, avšak dav si své mohutné slovo nejspíše nehodlal šetřit jen na definitivní tečku večera.

+ Potvrzený setlist – Oeiras

All My Life
Times Like These
Learn to Fly
Something From Nothing
The Pretender
Another One Bites the Dust / Blitzkrieg Bop (covery částí písní Queen a Ramones)
Cold Day In the Sun
Congregation
Walk
These Days
My Hero
White Limo
Arlandria
Rope
La Dee Da (+ Alison Mosshart)
Monkey Wrench
Wheels (pomalá verze)
Run
This Is a Call
Best of You
Everlong

Naopak – sílící rykot nejprve vyzval Davea k zahopsání sborovým ‘E Salta Dave’, načež připojil také tradiční ‘Olé, Olé’, ‘Campeões, campeões, nós somos campeões’ (šampioni, šampioni, jsme šampioni) a po chvíli dokonce portugalskou státní hymnu. Foo’s na popěvky reagovali zapojením svých nástrojů a jakmile frontman pochopil i správný význam požadavku od přihlížejících, k velkému ohlasu všech neváhal taktéž rozhýbat své tělo.


Divácká exhibice před koncem show v Portugalsku

Kromě bezprostředního jamu, který tak povedeně završil úvodní kapitolu letošních živých radovánek, dále pozdní show (blok Foo Fighters začínal po půlnoci místního času) dokreslily i opět zopakované momentky s Alison Mosshart a La Dee Da nebo malá část na turné zatím neslyšené předělávky Blitzkrieg Bop od punkrockových Ramones.

Foo Fighters @ NOS Alive Festival, Oeiras, POR (7. 7. 2017)

All My Life / The Pretender / Cold Day In the Sun / Walk
Monkey Wrench / Wheels / Best of You

Vyprodaný athénský amfiteátr poslední štací

Jako bonusové vyvrcholení měsíc trvajícího putování může kapela brát ještě jeden termín, jenž se v jejím diáři objevil dodatečně dopsaný během června. Pondělní koncert už nebude záležitostí pro desítky tisíc lidí ani se neuskuteční mezi bloky desítek jiných umělců. Kamenné divadlo Heroda Attika v řeckém hlavním městě pojme co do kapacity maximálně nějakých pět tisíc hostů, vzhledem k početnému štábu televizní stanice PBS a pořadu Landmarks Live – In Concert možná ještě o několik stovek méně.

Atmosféra starověké budovy v každém případě slibuje neopakovatelný zážitek nejen pro přítomné šťastlivce, ale i pro diváky následně uveřejněné epizody pořadu pod taktovkou bubeníka Chada Smithe. Jak Foo Fighters pojmou svůj, díky požadavku památkářů umírněnější setlist, zjistíme krátce po tomto víkendu.

 

Foto: Binaural, Rita Carmo/BLITZ

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑