Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl a Rami Jaffee během turné k albu Sonic Highways

Publikováno 3. 6. 2017 | 23:22 | Tomáš Hajduk

0

Rami Jaffee oficiálně stvrzen jako šestý člen Foo Fighters

Ačkoliv se klávesista po jejím boku vyskytuje již od roku 2005, mezi rovnocenné tváře kapely se zařadil až v posledních dnech.

Doplnění obvykle pětičlenné sestavy, která se od alba Wasting Light stabilně objevovala na všech promo snímcích Foo Fighters, zpočátku poodhalily fotografie šířené jako podpora budoucího materiálu (o skladbě Run píšeme zde). Součástí jejich kompozice už je i osmačtyřicetiletý rodák z Los Angeles. Fanoušci se ale nijak zvlášť nevzrušují, Rami Jaffee totiž u Foo’s rozhodně není žádným nováčkem.

Bodejť by také ano. Vždyť poprvé se do tvůrčího procesu skupiny zapojil už na albu In Your Honor před dvanácti lety a její řady od té doby pravidelně doprovází také při živých vystoupeních. Spolupráce všem zúčastněným funguje dodnes, takže i samotné oznámení bylo celkem pochopitelně pouhou epizodní záležitostí.

Foo Fighters na novém propagačním snímku  Foo Fighters na novém propagačním snímku
Dva nové promo snímky s Ramim Jaffeem

Od “šéfa” jen samá pozitiva

Možná i proto se Dave Grohl v rozhovoru u Zanea Lowea na stanici Beats 1 (celý k poslechu zde) o novince zmínil jen jakoby mimochodem: “Víte co, všechno je tak snadné, jakmile se jako pětice .. vlastně teď už šestice sejdeme.” Poznámky se ale okamžitě chytil moderátor a Davea tak trochu pošťouchnul k rozvedení své odpovědi. “Kdo? Rami? Ten je s námi snad čtrnáct let. Už to bude pěkná chvíle,” vysvětlil.

“To vím. Ale viděl jsem vaše nové snímky, kde je patrný rozdíl – jste na nich v šesti,” odkázal se Lowe na již zmiňované, několik dní staré obrázky. “Jasně. Vždyť taky mezi námi není žádným vedlejším článkem,” přitakával mu Grohl souhlasně. “Je úžasný. Pokud jste někdy měli příležitost se s ním potkat, je to ten nejmilejší člověk na světě. Navíc jeden z nejtalentovanějších lidí, jaké jsem kdy poznal.”

“Je vynikající, ale jakmile se všichni sejdeme a hrajeme, zkrátka to zní tak, jak to zní,” zamyslel se frontman závěrem i nad chemií se svými kolegy.  “Vyrůstal jsem při poslechu milovaných nebo jen oblíbených umělců, co se neustále vyvíjeli – viz třeba Bowie. Spoustu kapel, jež se svým způsobem proplétali vlastní kariérou a zkoušeli různé směry.  Když teď vezmu naší poslední ‘Run’, zkoušeli jsme jí zahrát pár lidem.. Někteří říkali, že to vůbec nezní jako naše tvorba, jiní zas byli názoru opačného. Já za sebe si myslím, že to prostě jsme my,” hodnotil. “Ať už se pouštíme do tvorby čehokoliv, vždy se snažíme o další ‘Dark Side of the Moon’ nebo ‘The White Album’. Se západem slunce ale pokaždé skončíme s novou deskou Foo Fighters.”

Rami Jaffee při koncertu Foo Fighters

Vzhledem k tomu, jak moc se Jaffeeho nástroje a písně Davea a spol. staly neoddělitelnými (vzpomeňte třeba jen na pasáže Sonic Highways), jde sice o krůček symbolický, ale hlavně logický. Tak tedy vítej, Rami, už teď se těšíme na tvé další příspěvky 🙂

 

Foto: Foo Fighters, robseye76/Flickr

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑