Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl v objetí s britským princem Harrym krátce před začátkem vystoupení Foo Fighters

Publikováno 15. 9. 2014 | 19:10 | Tomáš Hajduk

3

Raritky vystříleny. Na Invictus Games zněly jen hity

AKTUALIZOVÁNO Zatímco v klubech Foo Fighters divákům předkládali solidní porci raritních klenotů, při zkráceném setu v londýnském Olympijském parku už nabídli “pouze” průřez známějšími peckami.

Ono se ani není moc čemu divit – pokud kapela dostane na své vystoupení hodinku času, těžko bude do z části nezaujatého publika vytahovat skladby jako Up in Arms nebo třeba Weenie Beenie, které zazněly právě v rámci předcházejících zastávek.

Celý jedenáctipoložkový setlist Foo Fighters uvedla před zhruba šestadvaceti tisíci diváky sama jeho královská Výsost princ Henry z Walesu. Princ Harry nejprve, jakožto hlavní organizátor celého projektu, uctil svým projevem všechny raněné a nemocné vojáky, kteří mezi sebou během sportovní akce v uplynulých dnech poměřovali síly, aby následně pozval na scénu Davea Grohla s celou svojí družinou. Ještě jedno objetí, omluva Daveovi za lehké zdržení a rychlý přesun do publika, odkud si princ celé vystoupení hodlal vychutnat.

A Foo Fighters jej, podobně jako většinu přihlížejících, rozhodně nezklamali – čtveřice skladeb All My Life, Times Like These, The Pretender (s velmi zajímavou prostřední pasáží obsahující náznak jedné z nových skladeb) a Learn to Fly obstarala atmosféru přímo elektrizující. Při My Hero se pak i Grohl obrátil směrem ke všem aktivním účastníkům Invictus Games a se slovy “tahle skladba míří za všemi hrdiny, kteří tu dnes jsou s námi,” jim píseň věnoval.

Když mělo nedlouho poté v samotném závěru večera dojít na Everlong, Dave znovu připomněl, že právě končící vystoupení by pro britské publikum nemuselo být posledním na příliš dlouho: “Moc vám děkujeme za jeden z nejmimořádnějších zážitků našich životů, už teď se nemůžeme dočkat příštího návratu. Trvat nám to určitě nebude,” slíbil posílajíc vzdušné polibky na všechny strany.

Miniturné po Velké Británii je s odehráním jeho největší zastávky definitivně u konce. Ve středu Foo Fighters čekají ještě natěšení fanoušci v americkém Richmondu, kteří si koncert svých oblíbenců doslova předplatili, poté už ale bude pravděpodobně následovat několikatýdenní pauza, kterou ukončí nejspíše až první z amerických festivalových štací – Life Is Beautiful v Las Vegas. Vzhledem k termínu konání akce je přitom téměř jisté, co na její návštěvníky čeká – bez detailní “předváděčky” nového materiálu už to nepůjde.

AKTUALIZOVÁNO (16. 9. 2014 17:40): Svou účastí na londýnském koncertu Foo Fighters se na Twitteru pochlubil také český fotbalista Petr Čech. Reprezentační brankář vystoupení sledoval přímo ze zadní části pódia a při následné návštěvě zákulisí se vyfotografoval s Taylorem Hawkinsem. Snímek naleznete už nyní v detailu koncertu.

Titulní foto: Reuters

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.3 reakcí na Raritky vystříleny. Na Invictus Games zněly jen hity

  1. Mirek

    Pustil jsem si ten záznam a Pretender zněla fakt luxusně!! Album bude pecka, to je jasný 🙂

  2. altoja

    Je radost navštěvovat “naše” stránky, protože to tady zase žije. Těším se na další články, nové členy a hlavně na 10.11. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑