Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters během natáčení pořadu Austin City Limits

Publikováno 21. 11. 2014 | 21:59 | Tomáš Hajduk

0

Resty v ACL dohnány za účasti Vaughana i Clarka Jr.

Foo Fighters ve čtvrtek večer vynahradili televizní show Austin City Limits téměř o čtrnáct dní prodloužené čekání, způsobené již avizovanými rodinnými záležitostmi některého z členů. Diváci ve studiu si s kapelou užili tříhodinový program, jehož součástí byli i blues-rockoví kytaristé Jimmie Vaughan s Gary Clarkem Jr.

Vystoupení, jenž uzavřelo jubilejní 40. ročník slavného pořadu a na televizních obrazovkách v Americe by se mělo objevit počátkem příštího roku, Foo Fighters nastartovali stylovým šáhnutím do šuplíku, kde po nějaké době k radosti přítomných opět nahmatali harmonickou Auroru. Další body setlistu se už ale nesly v duchu osvědčené střelby, během které kapela v rychlém tempu pálila třeba s The Feast and The Famine, Learn to Fly, Times Like These nebo Rope. Při první krátké pauze pak Dave Grohl ostatně sám zdůvodnil, proč skupina nehodlá jakkoliv zpomalovat: “chceme hrát do té doby, než nás odsud vykopou,” naznačil souhlasně pokřikujícímu publiku.

Oba zmiňovaní hosté se ke slovu dostali přibližně v polovině nabitého večera. V návaznosti na Congregation kapelu nejprve rozšířil Gary Clark Jr., aby svými typickými vyhrávkami po studiové verzi znovu zkrášlil i živé provedení What Did I Do?/God As My Witness (skladba, která vznikala právě v Austinu byla pro večer očekávanou samozřejmostí). Hned poté na scénu přiskotačila i další výrazná tvář, se kterou jsme se mohli potkat v rámci čtvrtého dílu série Sonic Highways – kytarista Jimmie Vaughan večer poprvé nasměroval do vod cover verzí, když s celou sestavou předvedl Tuff Enuff, titul z dílny někdejších The Fabulous Thunderbirds.

Předělávky, na řadě po směsici kousků nejhranějších (Cold Day in the Sun, Walk, All My Life) a nejnovějších (In the Clear, Outside), i tentokrát spolehlivě patřily k vítanému zpestření rozjařené atmosféry. Dostála tomu vlastně hned Miss You, verze hitu Rolling Stones, při které Grohl přenechal své vokální party Tayloru Hawkinsovi a přes publikum se vydal do zadní části Moody Theater, kde sledoval kolegy od zvukařského pultu. Zatímco zraky většiny diváků pozorovaly právě procházejícího se frontmana, na pódium se ještě jednou přimísil Clark Jr., aby vzniklé improvizaci dodal také pár vlastních akordů. V samotném závěru písně, stejně jako při následující Stiff Competition, pak Dave zvládl zasednout ještě za bicí, čímž probíhající přehlídku všestrannosti Foo’s doplnil o poslední rozměr.

Ačkoliv koncert nakonec vrcholil obvyklou dvojicí Best of You a Everlong, dle informací přímo z místa se finále nemělo obejít bez účasti zpěváka Rokyho Ericksona a uvedení jeho bezpochyby největšího hitu Two Headed Dog. Píseň však nakonec bez jakkoliv upřesněného důvodu nezazněla, stejně jako se v sále neukázal její interpret.

Potvrzený setlist:

Aurora
The Feast and the Famine
Learn to Fly
Arlandria
Times Like These
Rope
The Pretender
My Hero
Hey, Johnny Park!
Monkey Wrench
Congregation
What Did I Do?/God as My Witness (s Gary Clarkem Jr.)
Tuff Enuff (cover písně Fabulous Thunderbirds, s Jimmie Vaughanem a Gary Clarkem Jr.)
Cold Day in the Sun
In the Clear
I’ll Stick Around
Walk
Outside
All My Life
Miss You (cover písně Rolling Stones, s Gary Clarkem Jr.)
Stiff Competition (cover písně Cheap Trick)
Under Pressure (cover písně Queen a Davida Bowieho)
Breakdown (cover písně Toma Pettyho a Heartbreakers)
Ain’t Talkin’ ’bout Love (cover písně Van Halen)
Best of You
Everlong

Foo Fighters @ Austin City Limits, Austin (20. 11. 2014)
Rope / The Pretender / Everlong

Foto: Austin City Limits

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑