Podpořte nezávislý Deník N

Novinky Foo Fighters po odložených koncertech oznámili prodloužení turné k albu 'Concrete and Gold'

Publikováno 27. 10. 2017 | 01:03 | Tomáš Hajduk

0

Rozšíření turné v příštím roce vykompenzuje odložené koncerty

Blíže nespecifikované naléhavé rodinné důvody ovlivnily v posledních dnech rovnou tři vystoupení Foo Fighters ve Spojených státech. Konkrétnější vysvětlení kapela zatím sice nepřinesla, fanoušky ale v každém případě zvládla obratem potěšit oznámením více než dvou desítek nových koncertních termínů.

Po příčinách nečekaného zrušení akcí v lexingtonské Rupp Areně (21. října), nashvillské Bridgestone Areně (23. října) a ve Fed Ex Forum v Memphisu (24. října) nemá smysl blíže pátrat. Spíše si přejme, ať se avizované rodinné záležitosti některého ze členů podaří vyřešit bez úhony. Všechna tři dějiště se navíc svého živého střetnutí s Foo’s dočkají, jen si budou muset otestovat svou trpělivost do příštího května.

Přehled nově oznámených amerických zastávek turné k albu 'Concrete and Gold'

Z Anglie i do vnitra Evropy

I pokud vynecháme již zmíněné sály, aktuální rozpis vystoupení skupiny pro rok 2018 připomíná téměř dokončenou stavebnici. Její nejčerstvější dílky se v kalendáři konkrétně postaraly o vyplnění hned tří dalších (a nemalých) bloků.

Tak tedy: Od druhé poloviny dubna do počátku května si Foo’s znovu užijí štaci po Severní Americe, kde aktuálně probíhající halové turné vystřídají venkovní amfiteátry a stadióny v jižní části země (vyjma náhradních termínů pro Lexington, Memphis a Nashville). Specialitkou jistě bude i festivalová zastávka v jacksonvillském Metropolitan Parku – premiéra kapely na vyhlášeném Welcome to Rockville proběhne 29. dubna. Pak už se ale ke slovu dostávají destinace nám přeci jen bližší.

Foo Fighters potvrzeni jako headlineři nizozemského Pinkpopu

I show v Manchesteru a Londýně totiž získaly několik evropských předehrávek.  V úterý 5. června se nejprve Dave Grohl vrátí na “místo činu” ve švédském Göterborgu (ano, stadión Ullevi byl v roce 2015 svědkem jeho nešťastného pádu z pódia), načež o šest dnů později obsadí i největší zastřešenou arénu na starém kontinentu – Sportpaleis v belgických Antverpách. Zkrátka nepřijde ani fotbalový Stade de Suisse v Bernu (13. června) a nizozemský Pinkpop (proběhne od 15. do 17. června), kam Foo Fighters zavítají po dlouhých sedmi letech. Odkazy pro nákup vstupenek na jednotlivá data naleznete v níže uvedeném boxu.

Rozcestník pro nákup vstupenek na evropské koncerty

Vyjma festivalu Pinkpop je oficiální prodej zahájen 27. října od 9.00 hodin.

5. 6. 2017 – Ullevi Stadium, Göterborg, SWE (Ticketmaster.se)

11. 6. 2017 – Sportpaleis Antwerpen, Antverpy, BEL (Tele Ticket Service)

13. 6. 2017 – Stade de Suisse, Bern, SUI (Ticketcorner)

15. – 17. 6. 2017 – Pinkpop, Landraaf, NED (Ticketmaster.nl, od 24. února 2018)

Červencové finále?

Dost možná poslední koncertní nášup v rámci turné k albu Concrete and Gold, a zároveň třetí část nově ohlášených vystoupení, kapela rozpohybuje vlastně jen krátce po návratu z Britských ostrovů. Už 7. července se Foo Fighters představí amfiteátru BB&T Pavilion ve Filadelfii, po němž vyrazí vstříc dalším osmi lokalitám. Nejen velkolepá show na chicagském Wrigley Field (29. července), ale kupříkladu i dvojice termínů ve věhlasné Madison Square Garden (16. a 17. července) dávají tušit, že navazujícím plánem Davea spol. už bude více než zasloužená dovolená. Pravděpodobně.


Foto: Foo Fighters

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Za účelem omezení spamu používá tento web Akismet. Jak je nakládáno s Vašimi komentáři zjistíte na tomto odkazu.

Nahoru ↑