Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 19. 10. 2013 | 14:29 | Tomáš Hajduk

S novým albem i kytaristou. Foo Fighters v Channel V Studios

Je 4. října 1999 a fanoušci v australském Sydney jsou v očekávání – Foo Fighters totiž míří do tamějších Channel V Studios, kde hodlají představit hned dvě velké novinky. Album There’s Nothing Left to Lose je pochopitelně číslem jedna, zvědavé oči ale pozorují i nového kytaristu, jakéhosi Chrise Shifletta.

Chris se ke kapele připojuje vítězstvím v uspořádaném konkurzu, krátce po dotočení její třetí řadové desky (Foo Fighters ji finišují už v oslabení, Franz Stahl odešel ještě během prvotních příprav). Obě strany zatím počítají se spoluprací pro živá vystoupení a koncertní turné. Regulérním členem skupiny se Shifty stává až se zahájením prací na čtvrtém albu One by One, jeho pozici hlavního kytaristy přitom ‘nezlomí’ ani navrátivší se Pat Smear v roce 2007, kdy se Foo Fighters změní v pětičlennou formaci.

Záznam celého vystoupení v Sydney přinesl ve velmi solidní kvalitě YouTube kanál FooFightersHD, pustit si jej můžete výše.

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑