Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 14. 1. 2016 | 10:59 | Tomáš Hajduk

Sedmačtyřicátiny Davea Grohla oslavili i studenti v Etiopii

Fanoušci Foo Fighters z celého světa dnes zasypávají sociální sítě gratulacemi a přáními všeho nejlepšího, Dave Grohl totiž slaví své 47. narozeniny. Na frontmana nezapomněli ani studenti střední školy z etiopské Yechily, kteří si pro něj připravili vlastní zpracování písně Smells Like Teen Spirit od Nirvany.

Právě na skladbách alternativní rockové scény si tamější žáci pilují své znalosti anglického jazyka. Netradiční metodu výuky na škole rozvinul Matt Westerberg, rockový fanoušek a člen americké federální agentury Mírové sbory, která v místě prostřednictvím svých dobrovolníků napomáhá rozvoji (nejen) v oblasti vzdělávání. Už během září se na internetu poprvé objevil výstup z jeho hodin v podobě klipu se studenty zpívajícími píseň Even Flow od Pearl Jam. “Zkrátka mne napadlo, že by děti mohlo zkoušení skladby bavit. A opravdu tomu tak bylo – zpívání je chytlo a druhý den už jej samy vyžadovaly. Zpočátku šlo o vtípek, ale postupem času se ze seznamování s písněmi stal výborný motivační prvek celého vyučování,” popisoval sám Westerberg v jednom z rozhovorů.

Nyní se studenti 9. ročníku yechilské střední školy ozývají znovu, a to formou opravdu speciálního narozeninového přání Daveovi Grohlovi. S jakým nadšením a vervou se pustili do spolehlivě nejslavnějšího kousku americké hudební ikony se můžete přesvědčit výše.

Tradiční narozeninová kniha čítá přes 200 přání

Kromě gratulací na sociálních sítích a z exotických destinací se hlavní vlna fanouškovských vzkazů i v letošním roce soustředila na jediném místě – web Sweet Paramania dnes na této stránce Daveovi předložil více než dvě stovky originálních pozdravů a blahopřání. Mezi účastníky samozřejmě nechybíme ani my – všichni fanoušci z Česka a Slovenska.

Přání Foo Fighters Czech & Slovak Fans k Daveovým 47. narozeninám
Přání Foo Fighters Czech & Slovak Fans k Daveovým 47. narozeninám

Tak tedy všechno nejlepší, Dave a děkujeme za další rok plný úžasných zážitků po tvém boku! 🙂

 

Titulní foto: Koláž Foo Fighters Czech & Slovak Fans

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑