Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Rozhovory Foo Fighters hodlají v průběhu roku 2017 natočit další řadovku

Publikováno 7. 3. 2017 | 10:21 | Tomáš Hajduk

0

Shiflett: Nové album Foo Fighters? Až nadejde ten správný čas

Informace o letošních plánech kapely, zahrnující mimo jiné i právě přípravu nového materiálu, byly tématem již počátkem ledna. Podle čerstvého rozhovoru hudebního magazínu NME s Chrisem Shiflettem však Foo Fighters nahrávání evidentně nehodlají nijak uspěchat.

Kytarista se nejen na téma následovníka osmé řadovky Sonic Highways vyjádřil krátce po oznámení účasti formace na letošním ročníku festivalu Glastonbury a odehrání utajeného koncertu pro nejvěrnější fanoušky v britském Frome.

“Byla to výborná show, dobře jsem se bavil,” ohlédl se za prvním plnohodnotným vystoupením Foo’s po více než roce. Když poté padla otázka na návštěvu Worthy Farm, kde vznikl krátký spot potvrzující zařazení skupiny do programu ikonického hudebního podniku, Shiflett neváhal přiznat, že jej navštíví zcela poprvé. “Pokud ta místa vidíte kompletně vylidněná, teprve poté vám dojde velikost celé akce. Na Glastonbury jsem nikdy nebyl, věříte mi? Je to jeden z podniků, jehož návštěvu ještě nemám za sebou a o to víc se těším na bezprostřední zážitky z něj.”

Chris Shiflett během koncertu Foo Fighters v anglickém Frome

Vcelku zaplněný koncertní program, jenž kromě mnoha festivalů počítá kupříkladu i se zastávkou v Praze, by si Foo Fighters podle všeho měli proložit také čilou aktivitou v jednom či více nahrávacích studiích. Chris Shiflett však v tomto ohledu zatím zůstává klidný: “Neznám naše momentální plány, ale jakmile přijde správný čas, desku určitě natočíme.”

Podobné vyjádření poskytl NME před časem také Taylor Hawkins, který naznačil, že celá skupina čeká na impuls od svého frontmana – Davea Grohla. Výstřel z jeho pomyslné startovací pistole podle všeho dosud nezazněl, zdá se.

 

Foto: Foo Fighters, repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑