Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters vypustili do světa Something From Nothing, první singl ze svého nového alba.

Publikováno 16. 10. 2014 | 22:15 | Tomáš Hajduk

1

Singl Something From Nothing je na světě. Poslechněte si jej

AKTUALIZOVÁNO Foo Fighters do světa oficiálně vypustili Something From Nothing, úvodní singl z nové, v listopadu vycházející desky Sonic Highways.

Nasazení skladby sice nejprve provázely menší potíže, když hned několik rádiových stanic oznámilo její uvedení krátce po sedmé hodině a následně premiéru “na požádání” odsunulo až k desáté večerní, většinu čekajících fanoušků to ale nerozhodilo. První tóny jedničky z blížící se placky nakonec skutečně zazněly jen pár chvil před 22. hodinou – Zane Lowe, moderátor BBC Radio One, posluchače nejprve naladil krátkými rozhovory s kapelou, načež se slovy “je to vaše” pecku konečně vypustil do éteru. A asi jako omluvu za čekání pro jistotu hned dvakrát za sebou.

Jakmile pak byla první rádiová ochutnávka minulostí, kapela nelenila a prakticky obratem uveřejnila celou píseň v nejvyšší možné kvalitě na svém kanálu na YouTube či v rámci služeb Spotify a iTunes (od Applu skladbu získáte v případě, že máte předobjednáno album, eventuelně lze za 1 euro zakoupit i samostatně). Svůj názor na poměrně složitý a opravdu hutný kousek, který vydá snad i za tři samostatné songy, si tak můžete snadno udělat i vy.

Už v Something From Nothing se s Foo Fighters výrazně představuje také první z celé řady hostů, které v rámci osmé řadovky (vychází 10. listopadu) uslyšíme – titulnímu singlu a zejména jeho závěrečné pasáži svůj um nepropůjčil nikdo jiný než kytarista Rick Nielsen z illinoiské party Cheap Trick.

DODATEK AUTORA (17. 10. 2014 15:05): Zdá se, že některé nejmenované hudební servery hodlají v novém singlu hledat jakousi úsměvnou “plagiátorskou aféru”, jejíž základy má tvořit použití riffu ze skladby Holy Diver americké skupiny Dio (v Something From Nothing lze rozpoznat v čase 1:30). Je vážně smutné, že autoři podobných textů už stihli vytěsnit způsob, kterým Sonic Highways (album i dokument) vznikalo, ruku v ruce i s dopředu známou snahou kapely připomenout hudební styly a konkrétní osobnosti ve vazbě na všech osm rozebíraných amerických měst.  Pro někoho holt už asi příliš souvislostí najednou, bohužel.

Foto: Stephen Lovekin/Getty

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Jedna reakce na Singl Something From Nothing je na světě. Poslechněte si jej

  1. altoja

    Tak ta je opravdu výživná. Kdybych slyšela úvodní, prostřední a poslední pasáž zvlášť, nikdy bych neřekla, že se jedná o jeden song.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑