Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Taylor Hawkins při vystoupení na Riverside Central Elementary

Publikováno 5. 11. 2016 | 22:59 | Tomáš Hajduk

0

Školáci absolvovali rockovou lekci od Taylora Hawkinse

Desítka žáků z rochesterské Riverside Central Elementary měla ve čtvrtek příležitost seznámit se s novým učitelem, jehož tvář jim však nejspíše už dopředu nebyla neznámou. Hawkins zde přibližně půlhodinovou lekcí zahájil dlouhodobý projekt Turnaround Arts School, jehož je základní škola součástí.

Dvě paličky a k tomu plastový kyblík, nic dalšího účastníci kurzu Taylora Hawkinse nepotřebovali. „Bicími může být vlastně cokoliv. Poslechněte si nějakou oblíbenou písničku a poklepávejte si do ní – přesně to do začátků s bubnováním stačí,“ prozradil žákům Hawkins s dovětkem, že i on sám získal svůj rytmus prostým plácáním do polštářů. „Od začátku jsem věděl, že muzika je to, čemu se budu chtít naplno věnovat. Každý z vás, ať už jste zapálení do čehokoliv, jděte si za tím,“ podpořil je zároveň.

Taylor Hawkins s žáky rochesterské Riverside Central Elementary

Přítomné děti následně dostaly za úkol předvést krátké sólo na provizorní bicí „soupravu“ a bubeníkovi Foo Fighters mohly položit zvídavý dotaz. Po zhruba 30 minutách se pak třída odebrala na celoškolní setkání, jehož součástí bylo i Taylorovo krátké vystoupení.

Projekt Turnaround Arts School je jednou ze součástí iniciativy amerického prezidenta Baracka Obamy a za cíl si dává opětovné navrácení umění do pravidelné výuky. Zúčastněným, kulturně méně aktivním školám se dostává dvouletého grantu, během kterého budou jednotlivé předměty naplněny uměleckým vzděláváním – tak, aby se sami žáci více zapojovali do probíraných témat a na celé škole došlo ke zlepšení všeobecného prostředí. Výuka bude probíhat s písněmi, obvyklé lekce ozvláštní i taneční či umělecké projekty (hudební či divadelní). Konkrétně Riverside Central Elementary je prozatím jednou z osmašedesáti účastníků napříč Spojenými státy, v rovině Minnesoty jde o jednu školu z celkových osmi připojených.

Taylor Hawkins s žáky rochesterské Riverside Central Elementary

Od mentorů Turnaround Arts, kterým je v případě rochesterské základky právě Taylor Hawkins, se očekává, že škole v průběhu zmiňovaných dvou let nabídnou vedení, inspiraci i velké povzbuzení. Už první Hawkova návštěva Riverside Central spolehlivě ukázala, že zdejší představitelé nemusejí mít o bohatou podporu absolutně žádný strach.

 

Foto: Elizabeth Nida Obert/PostBulletin

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑