Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Výstava Sonic Art Ways v Paříži mapuje dvacetiletou historii Foo Fighters v propagačních materiálech a plakátech

Publikováno 21. 11. 2015 | 00:37 | Tomáš Hajduk

0

Sonic Art Ways v Paříži aneb 20 let s artworky Foo Fighters

Foo Fighters v umělecké galerii? No a proč by ne? Od 12. listopadu do 3. prosince 2015 se v pařížské French Paper Gallery koná oficiální umělecká show věnovaná těm nejzajímavějším artworkům, které propagovaly značku Foo Fighters napříč celou její dvacetiletou historií.

Původním záměrem pořádajících organizací French Paper Art Club a Geek-Art pochopitelně bylo uskutečnění výstavy během plánovaných koncertů kapely v Paříži a Lyonu, čemuž nakonec zabránily teroristické útoky přímo v srdci hlavního města Francie. I přes to, že se Foo Fighters v návaznosti na tyto události rozhodli obě svá vystoupení zrušit, expozice v historické čtvrti Marais těší fanoušky podle plánu.

Momentka z výstavy Sonic Art Ways v Paříži  Momentka z výstavy Sonic Art Ways v Paříži

Umělecká show návštěvníkům přináší zejména výběr těch nejkrásnějších a nejvzácnějších kreseb z právě ukončeného světového turné, které pro každý jednotlivý koncert kapely připravovali umělci pocházející z navštívených lokalit. Kromě sítotisků ze Sonic Highways World Tour se ale díky přímé spolupráci pořadatelů s Foo Fighters je na co koukat i co se zajímavých rarit týče – využily se soukromé sbírky či osobní archívy samotných členů kapely a výsledkem je unikátní, přibližně 80 položek čítající kolekce materiálů, které vznikaly během celé hudební kariéry skupiny.

Momentka z výstavy Sonic Art Ways v Paříži  Momentka z výstavy Sonic Art Ways v Paříži

Akci až do třetího prosincového dne provází také bohatý doprovodný program v podobě autogramiád autorů vybraných děl, prodeje plakátů či oficiálních triček, jejichž návrh byl umělci vytvořen čistě pro návštěvníky Sonic Art Ways.

Další informace o expozici naleznete v případě zájmu na www.frenchpapergallery.com

Foto: Foo Fighters Czech & Slovak Fans, Carlos Olmo/Facebook

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑