Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Rick Springfield, Dave Grohl a Stevie Nicks na premiéře Sound City

Publikováno 19. 1. 2013 | 21:42 | Tomáš Hajduk

0

Sound City má za sebou premiéru, na Sundance se tleskalo ve stoje

Sobotní program filmového festivalu Sundance jako by se místy zvrhl v rockový koncert. Alespoň to tak vypadalo při premiérovém uvedení dokumentu Sound City v režii Davea Grohla.

Dlouhá fronta fanoušků v očekávání, další chumly příznivců žadonící o případné lístky k odkupu a do toho příjezdy jedné hvězdy za druhou – tu Krist Novoselic s Patem Smearem, támhle John Fogerty, Stevie Nicks nebo Rick Springfield. A samozřejmě samotná hvězda dne, Dave Grohl, v saku a evidentně dobré náladě. “Jsem režisér,” prohlašoval na všechny strany, jako by tomu snad pořád ani nevěřil.

Ale tohle už byla realita, snímek o legendárním nahrávacím studiu, kde svá nejdůležitější alba natočily takové ikony jako Nirvana, Neil Young, Fleetwood Mac, Rage Against the Machine, Fear nebo třeba Rick Springfield, konečně zamířil k očím diváka. “Sound City je rozhodně ta nejdůležitější věc, kterou jsem jako umělec vytvořil,” zopakoval Grohl ještě před promítáním, přímo v sále si pak už užíval nadšené ovace.

Diváci v zaplněném kinosále se jenom těžko drželi na svých místech, jednotlivé pasáže filmu neváhali spontánně odměnit hromadným potleskem. Asi nejsilnější odezva přišla během segmentů, kdy se na plátně objevili zbylí členové Nirvany spolu s Paulem McCartneym či Dave Grohl s Rickem Springfieldem – ano, Cut Me Some Slack ani The Man That Never Was nechyběly. Závěrečné titulky pak doprovázely nadšené výkřiky, potlesk a ovace ve stoje. “Natočil jsem film. Pořád je to šokující, fakt,” pokračoval spokojený Dave během následné besedy s tvůrci.

Dát dohromady jednotlivé hvězdy a společně odkrýt tajemství Sound City dle Grohla nebylo nijak zvlášť složité. “Já s nimi vlastně nevedl interview. Prostě jsem mluvil se svými hrdiny o muzice. Stejně jsem byl s půlkou z nich v minulosti nalitej,” popsal s úsměvem. Na otázku, zda už má v hlavě další film, pak dodal: “Jen pokud najdu příběh, pro který se nadchnu. Nemohl bych dělat film třeba o Whole Foods (americký řetězec supermarketů – pozn. red.).”

Premiéra Sound City ale byla jen jedna ze dvou hlavních akcí nabitého programu. Kroky fanoušků pomalu ale jistě směřovaly od sálu The Marc do klubu Park City Live, kde jim hvězdy snímku naživo představili (nejen) jednotlivé, pro Sound City natočené skladby. Aktualitu o vystoupení Sound City Players čtěte tady.

Dokument Sound City se v kinech po celém světě objeví po 1. únoru 2013, předobjednat si jej můžete mimo jiné i na oficiálních stránkách (psali jsme).

Foto: Rick Egan/The Salt Lake Tribune

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑