Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl a Butch Vig, momentka z dokumentu Sound City

Publikováno 23. 12. 2013 | 12:20 | Tomáš Hajduk

0

Sound City míří za Grammy, šanci má soundtrack i titulní song

AKTUALIZOVÁNO Hned dvě šance na zisk Grammy má po nedávných nominacích Daveův dokument Sound City, o legendární gramofonek může zabojovat jak hudební kompilace k filmu, tak i skladba Cut Me Some Slack.

Karty jsou rozdány a při pohledu na kategorie, kterých jsou obě želízka součastí, je už nyní více než jasné, že Daveovu družinu nečeká jednoduchý boj. V případě skupiny, z níž vzejde nejlepší rocková skladba, se Cut Me Some Slack od čtveřice Grohl, Smear, Novoselic a McCartney utká v lítém boji se soupeři jako Black Sabbath, Rolling Stones nebo Muse, kategorie Nejlepších hudebních kompilací pro vizuální média zas skýtá silné rivaly v titulech ke snímkům Velký Gatsby, Bídníci či Nespoutaný Django.

Pokud by snad Sound City mělo nakonec z vyhlášení šestapadesátého ročníku Grammy vyjít naprázdno, Dave Grohl může stále ještě spoléhat na své kamarády z Queens of the Stone Age – jejich poslední album …Like Clockwork, na kterém se Grohl aktivně podílel, má spolu s titulní My God Is the Sun šanci hned ve třech skupinách (Nejlepší rockové vystoupení, Nejlepší rockové album a Nejlépe zpracované, neklasické album).

Která z variant nakonec přinese kýžený úspěch se dozvíme už zanedlouho, slavností vyhlášení se uskuteční 26. ledna 2014.

AKTUALIZOVÁNO (24.1.2014 18:04): Foo Fighters se vyhlášení cen Grammy zúčastní i letos osobně! Dave Grohl pak navíc podle zprávy serveru MTV.com uzavře spolu s několika postavami ze snímku Sound City celý nedělní program. Hvězdný rockový jam s Queens of the Stone AgeNine Inch Nails a Lindseym Buckinghamem slibuje opravdu pořádný nářez a vy jej můžete sledovat živě – v pondělí 27. ledna od 2.00 hodin našeho času na ČT2. Podrobnosti s podstatnými výsledky vám samozřejmě o pár hodin později přineseme i my.

Soupeři Sound City v obou kategoriích
Nejlepší rocková skladba

Ain’t Messin ‘Round (Gary Clark Jr.)
Cut Me Some Slack (Paul McCartney, Dave Grohl, Krist Novoselic, Pat Smear)
Doom And Gloom (The Rolling Stones)
God Is Dead? (Black Sabbath)
Panic Station (Muse)

Nejlepší kompilační soundtrack pro vizuální média

Django Unchained (různí)
The Great Gatsby (Deluxe Edice) (různí)
Les Misérables (Deluxe Edice) (různí)
Muscle Shoals (různí)
Sound City: Real To Reel (Dave Grohl & různí)

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑