Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Krist Novoselic, Paul McCartney, Dave Grohl a Pat Smear přebírají cenu Grammy za nejlepší rockovou píseň

Publikováno 27. 1. 2014 | 11:36 | Tomáš Hajduk

0

Soundtrack k Sound City získal dvě ceny Grammy

AKTUALIZOVÁNO Dave Grohl slaví na letošních cenách Grammy stoprocentní úspěšnost, hudba k Sound City si odnáší gramofonky za obě kategorie, jejichž byla součástí.

Konkurence mohla být sebesilnější, triumf soundtracku spolu s titulní písní k dokumentu Sound City však odvrátit nedokázala. Cenu za album, na kterém se svým umem podílely hvězdy jako Corey Taylor, Brad Wilk, Josh Homme, Trent Reznor či Stevie Nicks, si na scénu losangeleského Staples Centra přišel vyzvednout producent Butch Vig, hned ji ale obratem věnoval Grohlovým směrem.


Sound City: Real to Reel na Spotify

“Woo! Tenhle kousek prostě musím věnovat Daveovi. Od začátku to byla jeho vize, entuziasmus a energie, co stálo za tím, že dokument Sound City spatřil osvětlo světa. Denně s ním pracovat je pro mne obrovským potěšením. Mám tě rád, chlape,” uvedl svojí řeč. A nezapomněl ani na další postavy slavného studia: “Pořádný pokřik musím poslat taky za Samem a všemi ostatními ve Studio 606, našim technikům a Jamesi Brownovi, který zařídil, aby deska zněla tak, jak zní. Díky samozřejmě patří i všem neskutečným muzikantům, se kterými jsme na Sound City spolupracovali. Vážně to byl unikátní zážitek a zkušenost, kterou máte možnost nabýt jen jednou za život. Sound City! Díky moc.”

O několik desítek minut později se pak dočkal i sám Dave. Cut Me Some Slack, titulní píseň již vítězného alba, na které se frontman Foo Fighters podílel s Kristem Novoselicem, Patem Smearem a Paulem McCartneym, totiž přeprala soupeře, jakými byli Muse, Rolling Stones či Black Sabbath a ovládla kategorii nejlepší rockové písně. Pro cenu si vystoupala celá ústřední čtveřice, přičemž zejména na adresu jedné z postav ten večer létaly komplimenty ze všech stran. “Kdyby nebylo Paula a Ringa, nikdy bych tu nestál,” načal řeč nejprve Dave Grohl, aby jej hned doplnil Novoselic: “A Black Sabbath s Rolling Stones.”“Je to tak,” přitakal Grohl a pokračoval: “Tahle písnička vznikala v mým studiu asi dvě hodinky. Zavolal jsem Paulovi a říkám mu: ‘Nechceš se zastavit a zajamovat si s několika mými přáteli?’ Chvíli potom přišel do studia a za pár hodin jsme měli natočeno. Přesně o tomhle podle mě rock ‘n’ roll je. Za celou naší rodinu Sound City vám všem moc děkujeme,” uzavřel. “Bylo to vážně tak. Řekl mi ‘Přijď a zajamujeme si na Long Tall Sally.’ Na to jsem mu pověděl, že bychom měli dát dohromady něco jinýho. A tohle je výsledek,” doplnil Paul McCartney.

Včerejší večer jako by byl jen dalším potvrzením Grohlovy neomylnosti. Gratulujeme a jen tak dále, pane všestranný!

Konečné výsledky v obou kategoriích cen Grammy
Nejlepší rocková skladba

Ain’t Messin ‘Round (Gary Clark Jr.)
Cut Me Some Slack (Paul McCartney, Dave Grohl, Krist Novoselic, Pat Smear)
Doom And Gloom (The Rolling Stones)
God Is Dead? (Black Sabbath)
Panic Station (Muse)

Nejlepší kompilační soundtrack pro vizuální média

Django Unchained (různí)
The Great Gatsby (Deluxe Edice) (různí)
Les Misérables (Deluxe Edice) (různí)
Muscle Shoals (různí)
Sound City: Real To Reel (Dave Grohl & různí)

Foto: Kevork Djansezian/Getty Images, Matt Sayles/AP, Jason Kempin/WireImage

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑