Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Témata Dave Grohl během koncertu Foo Fighters

Publikováno 6. 9. 2014 | 15:10 | Tomáš Hajduk

0

SPECIÁL: Comeback Foo Fighters se Sonic Highways

AKTUALIZOVÁNO Velký návrat Foo Fighters s novým studiovým albem se pomalu ale jistě blíží, veškeré aktuální dění můžete spolu s námi sledovat v tomto průběžně aktualizovaném souhrnu.

 

(16. 10. 2014 22:27): Trvalo to nakonec sice o něco déle, ale i přesto nyní můžeme říci: Nový singl Foo Fighters je venku! Celou píseň Something From Nothing si můžete pustit v aktualitě.

Foo Fighters vypustili do světa Something From Nothing, první singl ze svého nového alba.

(13. 10. 2014 18:55): První singl z osmé řadovky Foo Fighters, Something From Nothing, si v celé své kráse poprvé poslechneme už tento čtvrtek. Bližší informace nabízí bleskovka.

(11. 10. 2014 20:06): Po albu je nyní možné si předobjednat také dokument Sonic Highways, celá série je v elektronické podobě k dostání na webu Foo Fighters. Veškeré podrobnosti vám prozradí naše aktualita.

Dokument Sonic Highways je nyní možné si zakoupit na webu Foo Fighters

(8. 10. 2014 22:03): Je libo novou ukázku z chystaného alba?  Část písně The Feast and the Famine poodhalil další z klipů k dokumentu Sonic Highways! Více v aktualitě.

Dave Grohl v ukázce nové skladby The Feast and the Famine

(7. 10. 2014 18:12): Hned na celý týden se Foo Fighters od 13. října utáboří v americké talkshow Davida Lettermana, kde divákům postupně přiblíží cover verze vybraných písní, jež kapelu inspirovaly při přípravách nového alba. Podrobnosti v bleskovce.

(2. 10. 2014 18:40): Ke slovu se konečně dostávají také první zastávky v Evropě, Foo Fighters jako své hlavní hvězdy uvedou v červnu 2015 festivaly Rock am Ring a Rock im Park. Podrobnosti se dočtete v bleskovce.

(19. 9. 2014 21:20): První koncertní šňůru Foo Fighters v roce 2015 uvidí Jižní Amerika, kapela oznámila vystoupení v Chile, Argentině, Brazílii a Kolumbii. Více informací v doplňované aktualitě.

Jihoamerické turné Foo Fighters odstartuje v lednu 2015

(17. 9. 2014 19:40): Svého vytouženého vystoupení Foo Fighters se včera konečně dočkali také fanoušci v americkém Richmondu. Více se dočtete v aktualitě a detailu koncertu.

Foo Fighters během koncertu v richmondském The National

(15. 9. 2014 21:10): Foo Fighters mají za sebou definitivně poslední zastávku britského miniturné, ve zkráceném setu v londýnském Olympijském parku divákům nabídli zejména známější písně. Více v aktualitě a detailu koncertu.

Dave Grohl v objetí s britským princem Harrym krátce před začátkem vystoupení Foo Fighters

(14. 9. 2014 21:00): Nově zveřejněná ukázka z chystané dokumentární série Sonic Highways potvrdila spolupráci Foo Fighters se Stevem Albinim, někdejším producentem Nirvany. Více informací a klip s českými titulky naleznete tady.

Členové Foo Fighters debatují v dokumentu Sonic Highways

(12. 9. 2014 21:10): Vyprodaný koncert v klubu House of Vans se nesl ve znamení dalších rarit, Foo Fighters v rozšířeném setu předvedli celkem 21 písní. Report s fotografiemi a klipy je dostupný zde. Klubové pařbě bude patřit i páteční večer – pro závěrečný minikoncert před nedělními Invictus Games kapela rozbalila pracoviště v londýnské Islington Assembly Hall.

 Foo Fighters při svém klubovém vystoupení v londýnském House of Vans

(11. 9. 2014 20:22): Včerejší koncert Foo Fighters v brightonském klubu Concorde 2 měl všechno. Poupravené hity střídaly rarity, dýchytelný vzdoušek vlhké dusno a i samotného Grohla na moment nahradil “Grohl” (v civilu Jay Apperley z UK Foo Fighters Tribute). Vyčerpávající report spolu s prvními fotkami a velkou porcí klipů hledejte tady. Už dnes kapela odehraje klubové vystoupení číslo dvě v londýnském House of Vans.

Foo Fighters během vystoupení v brightonském klubu Concorde 2

(9. 9. 2014 20:20): Foo Fighters mají v Británii napilno! Nejprve se od Rufuse Taylora (mimochodem syna Rogera Taylora z Queen) objevila informace, že kapela nahrává ve studiích BBC, později bylo upřesněno i její první neohlášené vystoupení. Foo’s se pod pseudonymem The Holy Shits už zítra večer představí v Brightonu. Podrobnosti hlídáme i nadále.

Foo Fighters se jako The Holy Shits představí v Brightonu

(8. 9. 2014 17:05): Před Invictus Games hodlají Foo Fighters odehrát hned tři klubová vystoupení. Informaci přinesla sama kapela novým příspěvkem na Twitteru: “Fakt jste nám chyběli. Teď už si ale během tohoto týdne dejme tři klubové akce,” napsali Foo’s neurčitě. Vývoj dalších hodin pro Vás samozřejmě budeme sledovat.

(6. 9. 2014 15:10): Zdá se, že Foo Fighters mají s Velkou Británií trochu více plánů, než jen koncert na Invictus Games v Londýně (už příští neděli, mimochodem). Možnost minimálně jednoho, dopředu neohlášeného vystoupení naznačuje čerstvý příspěvek kapely na Twitteru, který ukazuje fotografii Taylorových bicích s Michaelem Jacksonem a Freddiem Mercurym na kopáku. “Michael a Freddie jsou názoru, že by byla škoda v Británii odehrát jen jednu show,” hlásá text a uvádí tak v pohotovost většinu fanoušků na severozápadě Evropy. Zajímavý vývoj celého příštího týdne samozřejmě budeme sledovat i my.

Tweet, kterým Foo Fighters uvedli v pohotovost většinu britských fanoušků

(4. 9. 2014 18:20): Foo Fighters potvrdili fanouškům v americkém Richmondu termín svého vystoupení, v tamějším National Theatre se kapela objeví 17. září 2014. Koncertu se zúčastní přibližně 1400 příznivců, kteří finančně podpořili sbírku Andrewa Goldina, jež vznikla právě za účelem uspořádání show pro místní publikum. Podrobnosti v aktualitě.

Chceme znovu Foo Fighters v Richmondu. Titulní obrázek z webu fanouškovské kampaně

(30. 8. 2014 01:25): Foo Fighters na Facebooku teasují dalšími osmi sekundami z nové desky, krátký klip si můžete pustit tady.

(22. 8. 2014 17:14): Od včerejšího dne si můžete Sonic Highways pořídit také na iTunes! Pokud se spokojíte s elektronickou verzí alba, získáte jej za 7.99 Euro, (zhruba 220 Kč), a to včetně bonusu v podobě klipu k písni Something From Nothing. Předobjednávky probíhají na tomto odkazu.

Sonic Highways, nové album Foo Fighters, lze nyní předobjednat i na iTunes

(21. 8. 2014 23:45):Foo Fighters ve spolupráci s HBO uveřejnili oficiální trailer ke své dokumentární minisérii Sonic Highways, jež se na americké obrazovky dostane v polovině října.  Součástí je mimo jiné také nemalá část úvodní skladby z nového alba. Více, včetně celého klipu s českými titulky, se dočtete v čerstvé bleskovce.

Dokument Sonic Highways se představil oficiálním trailerem

(11. 8. 2014 18:30):Dočkali jsme se! Foo Fighters dnes oficiálně představili Sonic Highways, svou osmou řadovou desku. Více informací o termínu vydání, verzích alba, tracklistu i zahájeném předprodeji si můžete přečíst v naší aktualitě.

Přebal Sonic Highways, nového alba Foo Fighters

(6. 8. 2014 18:50): Foo Fighters na sociálních sítích spolu s informací o novém e-shopu jen tak mimochodem uvedli, že už příští týden odhalí zásadní novinky. První náznaky budoucích dnů se ale začaly objevovat už v posledních hodinách – na celkem osmi plakátech, pravděpodobně rozesetých po městech, kde byly natáčeny jednotlivé písně osmé řadovky. Více se dočtete v průběžně doplňované aktualitě.

Druhá plakátová nápověda nabízí pohled na New Orleans

(30. 7. 2014 20:44): Butch Vig na Twitteru prohlásil, že osmé album Foo Fighters je definitivně hotové. “Oficiálně jsme dokončili nový album Foo Fighters. 23 dní mixování v kuse! Je to impozantní!” uvedl doslova. Deska by se do našich rukou měla dostat už v listopadu, tedy přibližně měsíc po premiéře Sonic Highways, dokumentární minisérie Foo Fighters a HBO.

Butch Vig na Twitteru: Nové album Foo Fighters je hotové

(29. 7. 2014 21:40): Foo Fighters se do Evropy nakonec stihnou vrátit ještě před koncerty v Americe a Jižní Africe, už v září kapela zahraje v londýnském Olympijském parku. Podrobnosti v bleskovce.

 Letecký pohled na Olympijský park v Londýně

(15. 7. 2014 18:35): Dave Grohl se minulý týden objevil na setkání Asociace televizních kritiků, které proběhlo v americkém Beverly Hills. Přítomným novinářům přiblížil jak chystanou dokumentární sérii Sonic Highways, tak i směr, který nabrala jeho kapela při natáčení nového alba. Více se dočtete v článku.

Dave Grohl hovoří k novinářům během setkání Asociace televizních kritiků v Beverly Hills

(24. 6. 2014 18:40): K vydání nového alba Foo Fighters pomalu ale jistě začínají plnit kalendář i živými vystoupeními! Kromě už zmíněného festivalu Voodoo Experience kapela zahraje také na lasvegaském Life Is Beautiful či v rámci premiérového miniturné fanouškům v Jižní Africe. Více v naší aktualitě.

Foo Fighters oznámili premiérové koncerty v Jižní Africe

(21. 6. 2014 22:32): Foo Fighters mají za sebou první letošní festivalové vystoupení, na Firefly v americkém Doveru kapela zahrála osvědčené hity a opět i několik coverů. Podrobnosti v reportu.

Dave Grohl během vystoupení na Firefly festivalu v americkém Doveru

(20. 6. 2014 18:54): Neworleanský festival Voodoo Experience oznámil na svém webu interprety, kteří od 31. října do 2. listopadu 2014 vystoupí na již šestnáctém ročníku hudební akce, seznamu jmen obsahující kupříkladu formace jako Outkast, Skrillex, Rise Against či Arctic Monkeys vévodí i Foo Fighters. Oficiálně tak máme potvrzeno druhé festivalové vystoupení kapely pro letošní rok – to první, na Firefly Music Festivalu, proběhne již dnes v noci našeho času. Přehlednou soupisku koncertů naleznete v sekci Turné.

Mezi potvrzenými umělci pro letošní ročník festivalu Voodoo Experience nechybí ani Foo Fighters

(13. 6. 2014 13:30): Foo Fighters na Facebooku novou fotografií připomínají, že je už příští týden čeká prozatím jediné potvrzené vystoupení. Jak poctivě probíhá balení aparatury na Firefly Music Festival, si můžete zkontrolovat níže, podrobnosti o koncertu přineseme další dny v aktualitách či detailu samotného koncertu v sekci Turné.

Foo Fighters na Facebooku naznačili, že přípravy na Firefly festival rozhodně nepodceňují

(2. 6. 2014 14:25): Dokumentární série z dílny HBO, která v několika dílech představí proces příprav nové desky Foo Fighters i zákulisí jednotlivých nahrávacích studií, se poodkryla prvním klipem. Včetně podrobností a českých titulků si jej můžete prohlédnout na tomto odkazu.

HBO představilo Sonic Highways, dokument, který poodkryje proces natáčení nového alba Foo Fighters

(28. 5. 2014 18:05): Již pár dnů Foo Fighters na svých webových stránkách propagují jen jedno prosté sdělení – podzim 2014. Snímek se stejnou zprávou se navíc objevil hned v několika geograficky zacílených variantách také na sociálních sítích, a to s dodatkem, že stojí za to se přihlásit k příjmu oficiálního newsletteru: “Protože nikdy nevíte, kde nebo kdy se ukážeme,” hlásil popisek. Pokud by jste snad horké novinky přímo od kapely ještě nepřijímali, stačí na oficiálním webu klepnout na ikonu obálky a zadat e-mailovou adresu, kam vám budou aktuality doručovány.

Snímek ze stránek Foo Fighters říká vše podstatné: těšte se na podzim!

(26. 5. 2014 18:40):  Krátce poté, co oznámili plány s novou deskou, odehráli Foo Fighters další neohlášený koncert – tentokrát v prostorách slavné neworleanské Preservation Hall. Na setlist, fotky i klipy z akce se můžete podívat v aktualitě.

Foo Fighters během koncertu v neworleanské Preservation Hall

(19. 5. 2014 08:20): Foo Fighters fanouškům opět o něco více přiblížili plány pro vydání nového alba, jednotlivé etapy z jeho nahrávání navíc zmapuje dokumentární série televizní stanice HBO v Daveově režii. Více informací v aktualitě.

(6. 5. 2014 21:13): Foo Fighters včera odehráli další z předem neohlášených koncertů, ve washingtonském klubu 9:30 předvedli na narozeninové párty Big Tonyho Fischera celkem sedmnáct písní. Podrobnosti naleznete v naší aktualitě.

Foo Fighters během neohlášené show v klubu 9:30 ve Washingtonu

(1. 5. 2014 13:22): Jedním z dalších míst, kam se podívalo natáčení osmé řadovky Foo Fighters, se stala osada Joshua Tree v Kalifornii. Tamější nahrávací studio Rancho De La Luna, které v minulosti navštívily i kapely jako Queens of the Stone Age nebo Arctic Monkeys, si Daveovu družinu užilo celých devět dnů. Podle snímků, které na Instagram zveřejnil účet itookthisphoto to vypadá, že pánové session vzali opravdu vážně 🙂

 Dave Grohl během natáčení v Rancho De La Luna

(24. 3. 2014 13:45): Na Twitteru se objevila fotografie zachycující Natea Mendela s Butchem Vigem při nahrávání nového alba ve studiu v New Yorku. Právě Butch Vig v čerstvém rozhovoru pro rádiovou stanici FM 102/1 k desce navíc upřesnil několik dalších informací, včetně předpokládaného data jejího vydání. Interview naleznete tady.

Nate Mendel a Butch Vig během nahrávání nového alba Foo Fighters ve studiu v New Yorku

(1. 3. 2014 21:30): V komentářích k nově zveřejněné fotografii na oficiálním facebookovém profilu Foo Fighters bylo na dotaz fanynky potvrzeno britské turné, následovat by mělo v období po vydání alba. K nové řadovce by se podle další reakce podrobnosti měly rovněž odtajnit už brzy.

(8. 2. 2014 17:40): Po Chicagu byl Dave Grohl nově ‘zmerčen’ také ve washingtonském baru Black Cat DC. Že by krátký voraz po práci v některém z dalších nahrávacích studií?

Dave Grohl zachycený ve washingtonském klubu Black Cat DC

(29. 1. 2014 18:30): Foo Fighters na výletní lodi v New Yorku odehráli přibližně dvouhodinový koncert, živý přenos z akce nakonec nabídl jen část setlistu. Více v aktualitě.

Koncert Foo Fighters sledovalo na Norwegian Getaway přibližně patnáct stovek diváků

(29. 1. 2014 18:30): Hudební magazín Rolling Stone na svém webu odvysílá přímý přenos hned několika koncertů z Norwegian Getaway, Foo Fighters nevyjímaje. Podrobnosti v doplněné bleskovce.

Norwegian Getaway, kolos, na kterém si Foo Fighters zahrají se Zac Brown Band

(23.1.2014 19:50): Spekulace kolem chystaného alba Foo Fighters opět sílí. Podle nejnovějších zpráv by mohla osmá řadovka vznikat hned v několika významných studiích po celém světě, a to i za přispění Stevea Albiniho, producenta desky In Utero. Více v naší aktualitě.

Foo Fighters v chicagském podniku Piece Pizzeria & Brewery (20. ledna 2014)

(17.1.2014 07:45): Foo Fighters opět provokují, na sociálních sítích bez jakéhokoliv komentáře zveřejnili fotografii boxů, ve kterých už na páskách bezpečně vyčkává nový materiál. Popisek FF – LP8 mluví za vše ..

Fotografie z účtů Foo Fighters na sociálních sítích mluví za vše, osmá řadovka je za rohem

(15.1.2014 07:20): Foo Fighters byli potvrzeni jako headliner festivalu Firefly, který se uskuteční od 19. do 22. června v americkém Doveru. Kompletní přehled ohlášených umělců, kteří počátkem léta zahrají až osmdesátitisícovému davu, naleznete na oficiální stránce hudební akce.

Foo Fighters mezi potvrzenými umělci festivalu Firefly pro rok 2014

(24.12.2013 01:10): Foo Fighters na svém Facebooku* znovu připomněli webovou stránku foofighters.tv, odkaz doplnili prostým komentářem “Brzy”. Blíží se první indicie k novém albu? *AKTUALIZACE (25.12.2013 19:55): Zmiňovaný příspěvek byl z prozatím neznámého důvodu z profilu Foo Fighters smazán. Že by změna plánů?

Foo Fighters vzkazují přes Instagram "Připravte se, prosím"

(12. 12. 2013 20:50):  První mexický koncert Foo Fighters je minulostí, na Foro Sol zněly především známé hity, ale i několik předělávek. Více se dočtete v aktualitě a detailu vystoupení. (11. 12. 2013 09:30):  Ještě během včerejška se Foo Fighters letecky přesunuli do Mexika, na stadiónu Foro Sol mají za sebou první zkoušku. Zhruba padesát tisíc fanoušků se kapely dočká už zítra v brzkých ranních hodinách našeho času.

Foo Fighters při své první zkoušce na stadiónu Foro Sol v Mexiku

(10. 12. 2013 19:51):  Foo Fighters jsou zpátky! Ještě před prvním koncertem v Mexiku se kapela neplánovaně objevila v kalifornské pizzerii Redballs Rock & Roll Pizza a v malém sále odehrála regulérní dvou a půl hodinovou show. Více čtěte ve vydané aktualitě.

Velký comeback Foo Fighters viděl malý sál pizzerie Redballs Rock & Roll Pizza

(25. 11. 2013 19:00):  Dave se včera objevil na cenách American Music Awards,  kde se zpěvačkou Joan Jett vyhlásil nejoblíbenějšího umělce alternativní rockové scény. Ještě před slavnostním večerem jej i s manželkou Jordyn vyzpovídali Ted Stryker s Rosie Pierri – celé interview, ve kterém došlo i na koncerty v Mexiku a nové album, si můžete pustit s českými titulky v tomto článku.

Dave Grohl s Jordyn při rozhovoru před vyhlášením letošních American Music Awards

(20. 11. 2013 10:15): Foo Fighters už pilně zkouší, tedy alespoň podle zprávy Davea na sociálních sítích: “První zkouška. Už je to doba. Dej si bacha, Mexiko.”

Foo Fighters zkouší na Mexiko. Informaci potvrdil Dave na sociálních sítích

(5. 11. 2013 21:45): První oznámený koncert Foo Fighters v Mexiku, který se uskuteční 13. prosince 2013, je vyprodaný – informaci potvrdila i oficiální stránka kapely na Facebooku. Zbývají tak už jen poslední lístky na show, která na stadiónu Foro Sol proběhne o dva dny dříve.

První oznámený koncert Foo Fighters v Mexiku hlásí vyprodáno

(1. 11. 2013 0:50): Foo Fighters na YouTube právě uvolnili upoutávku na svou prosincovou zastávku v Mexiku a opět to stojí za to! Přesvědčte se sami v bleskovce. Na základě klipu i informace na webu foofightersmexico.com byl zároveň potvrzen druhý koncert na stejném místě – kapela na stadionu Foro Sol vystoupí i o dva dny dříve, tedy ve středu 11. prosince 2013. Přehled s detaily hledejte v sekci Koncerty.

Nate Mendel v nové upoutávce na koncert Foo Fighters v Mexiku

(30. 10. 2013 18:15): V souvislosti se zahájením prodeje vstupenek pro koncert v Mexiku Foo Fighters na svém kanálu YouTube pilně připomínají některé ze svých největších hitů, kadence audioklipů jako by i tak trochu naznačovala plánovaný setlist celé show. Do něj ostatně mohou stále zasáhnout i fanoušci – v rámci Facebooku kapely se postupně objevují anketní otázky, pomocí kterých příznivci vybírají žádané cover verze či dlouho nehrané rarity. Vítězné z nich na Foro Sol spolehlivě zazní.

Nový artwork Foo Fighters pro koncert v Mexiku

(25. 10. 2013 20:17): Potvrzeno, web  foofightersmexico.com souvisí s návratem Foo Fighters zpátky na scénu! Více ve vydané aktualitě.(25. 10. 2013 9:30): Od dnešního rána webová stránka foofightersmexico.com vizualizaci zcela změnila, logo s mexickou vlajkou nahradil prostý černobílý artwork. Více v doplněné bleskovce.

Webová stránka Foo Fighters Mexico s novým vizuálem

(24. 10. 2013 18:32): Oficiální profily Foo Fighters na sociálních sítích nasdílely odkaz na prozatím nic neříkající webovou stránku foofightersmexico.com s jedinou dostupnou informací – prosinec 2013. Souvisí web s návratem skupiny? Čtěte ve vydané bleskovce.

Nový, prozatím nic neříkající artwork Foo Fighters Mexico

(7. 9. 2013 12:10): Chris Shiflett na svém Instagramu zveřejnil další fotku z příprav nové desky, ve studiu 606 tentokrát vyblejsknul Natea s Patem. Možná ještě zajímavější je však jejich zátiší – pravděpodobně totiž nabízí první nástřel tracklistu osmé řadovky Foo Fighters! V tabulce na pozadí  můžeme vidět celkem třináct pojmenovaných řádků, prvních jedenáct přitom více než z poloviny dokončených. A ne Shifty, proč ti Smear tak zalíbeně očmuchává Strata vážně netušíme. 🙂

Chris Shiflett zveřejnil fotku Pata s Natem a pravděpodobně i tracklistem nového alba Foo Fighters

(24. 8. 2013 19:20): A své si k dění kolem Foo Fighters řekl i Butch Vig! Producent na svém Twitter účtu potvrdil, že po Wasting Light jeho pevnou ruku pozná i chystaná osmá řadovka. “Dneska pracuju s Foo’s. A ku*va – některý písničky jsou fakt zabijácký! Jsem natěšenej!” popsal.

Producent Butch Vig na Twitteru potvrdil spolupráci s Foo Fighters, po Wasting Light se bude podílet i na osmé řadové desce

(16. 8. 2013 22:00): Dave Grohl v rozhovoru pro rádiovou stanici XFM London potvrdil, že Foo Fighters dokončili přípravy materiálu pro své osmé řadové album.   Foto: Kyle Robertson/Dispatch, Chris Shiflett/Instagram

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑