Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Témata Rok 2017 bude pro Foo Fighters ve znamení koncertů i příprav nového alba

Publikováno 24. 5. 2017 | 13:53 | Tomáš Hajduk

0

SPECIÁL: Foo Fighters na turné i v nahrávacím studiu

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO Kapela se během letošní koncertní šňůry, při které nevynechá ani zastávku v České republice, hodlá opět vrátit i do studia a dokončit své deváté řadové album. Dění a vývoj událostí sledujeme v tomto článku.

(25. 6. 2017 11:33): Po dlouhých devatenácti letech od své poslední účasti Foo Fighters znovu nadchli více než stotisícový dav na jedné z nejzásadnějších hudebních scén světa. Ano, řeč je pochopitelně o Glastonbury, dosavadním vrcholu probíhajícího turné. Jak se vydařilo včerejší představení, které jsme mohli sledovat živě, zjistíte na tomto odkazu.

Dave Grohl při vystoupení Foo Fighters na Glastonbury (24. 6. 2017)

(22. 6. 2017 12:20): Také při vystoupení Foo Fighters v lotyšské Rize zazněly všechny známé novinky z budoucí řadovky, navíc však kapela přihodila i jednu píseň dosud neslyšenou. Jak se povedla Sunday Rain s vokály Taylora Hawkinse? Zjistíte to v aktualitě.

Taylor Hawkins při vystoupení Foo Fighters v Rize (21. 6. 2017)

(21. 6. 2017 00:35): Všechno je jinak, náznaky příprav další studiovky Foo Fighters v tomto článku už nejspíše nezachytíme. Jednoduše proto, že album je již natočené a vyjde 15. září 2017! Veškeré informace o Concrete and Gold, obří porci koncertů pro taktéž oznámené americké turné a mnoho dalšího se dozvíte zde.

Přebal Concrete and Gold, devátého řadového alba Foo Fighters

(20. 6. 2017 12:20): Včerejší vystoupení Foo’s na helsinském festivalu Rock the Beach se z nemalé části neslo v režii místního rodáka Michaela Monroea, který kapelu doplnil v průběhu hned čtyř skladeb večera. Pro novinkové La Dee Da (konečně známe správný zápis názvu písně) a The Sky Is a Neighborhood se na pódiu objevila také zpěvačka Alison Mosshart. Více v aktualitě.

Taylor Hawkins během vystoupení Foo Fighters v Helsinkách (19. 6. 2017)

(17. 6. 2017 13:08): Ani jedna, ani dvě. Foo Fighters při prvním evropském koncertu tohoto turné v Reykjavíku zahráli rovnou tři nové skladby! Kromě Run tak dnes už známe i rockové provedení The Sky Is a Neighborhood a ucelenou podobu La Dee Da, původně označovanou pod názvem Keep Your Pretty Promise to Yourself. Veškeré detaily, včetně fotografií a klipů naleznete v tomto článku.

Foo Fighters na festivalu Secret Solstice v Reykjavíku (16. 6. 2017)

(14. 6. 2017 23:40): Dalšími dvěma ohlášenými zastávkami jsou nový sál The Anthem ve Washingtonu a antické divadlo Heroda Attika v Athénách. Podrobnosti v aktualitě.

Foo Fighters zahájí provoz nového sálu ve Washingtonu

(6. 6. 2017 22:05): Potvrzení teprve druhého amerického koncertu pro letošní rok je tady, koncem října Foo’s zahrají v New Orleans na tamějším festivalu Voodoo Experience. První detaily viz bleskovka.

Foo Fighters zahrají na 19. ročníku neworleanského festivalu Voodoo Experience

(3. 6. 2017 23:20): U Foo Fighters není sice žádným nováčkem, ale oficiálním členem se stal až nyní. Vítej do party, Rami Jaffee! 🙂 Více v aktualitě.

(1. 6. 2017 18:10): Zcela nečekané překvapení si pro nás kapela nachystala jen několik dní poté, co její frontman na festivalu BottleRock prohlásil, že nové album Foo’s “už klidně může být natočené, jenom o tom nikdo neví.” Dnes vydaný úvodní singl Run tak trochu naznačuje, že Daveův komentář vůbec nemusí být lichým 🙂 Všechny podrobnosti k nové písni čtěte na tomto odkazu.

Přebal Run, nového singlu Foo Fighters

(29. 5. 2017 08:00): Comebackový koncert Foo Fighters v Napa je minulostí. Kapela v rychlém tempu zahrála devatenáctku skladeb, větší překvapení se tentokrát nekonalo. Více informací v aktualitě.

Foo Fighters během vystoupení na festivalu Bottlerock Napa (28. 5. 2017)

(26. 5. 2017 22:25): Vizuální umělec a grafik zoltron je zpět i pro nadcházející turné Foo Fighters, další výtečný plakát předkládá hned k úvodnímu vystoupení kapely na festivalu Bottlerock Napa. Ti šťastnější, kteří se před koncertem budou pohybovat přímo v místě dění, mají možnost si dílko vyzvednout i ve formě fyzické kopie (viz informace na odkazu výše).

Plakát umělce zoltrona k vystoupení Foo Fighters na Bottlerock Napa

(26. 5. 2017 14:00): Před Foo Fighters se v Praze skutečně představí Red Fang, informaci dnes na svém Facebooku potvrdila pořadatelská společnost Live Nation. Česká metropole je zatím jedinou ohlášenou zastávkou, kde portlandští rockeři doprovodí své slavnější kolegy. Očekává se však, že podobný scénář by měl následovat také u dalších, výše uvedených termínů.

Po boku Foo Fighters se v Praze představí skupina Red Fang

(24. 5. 2017 13:20): Připravenost na nadcházející turné hlásí na svém Instagramu také Chris Shiflett.

Chris Shiflett hlásí připravenost na blížící se turné Foo's

(24. 5. 2017 13:20): Už v noci z neděle na pondělí, konkrétně v 5.00 hodin ráno našeho času, Foo Fighters poprvé nakouknou do svého koncertního diáře a vystoupením na festivalu BottleRock Napa oficiálně zahájí své letošní turné. Podrobněji budeme průběh akce sledovat v Aktualitě.

Kalifornský festival BottleRock Napa dějištěm úvodního koncertu turné Foo Fighters

(24. 5. 2017 13:05): Vítejte v našem speciálu, jehož prostřednictvím budeme po několik následujících měsíců přinášet aktuální informace o plánech Foo Fighters jak v rovině živého vystupování, tak i vzhledem k novému materiálu. Níže si můžete pročíst všechny zásadnější zprávy uplynulých týdnů, přehled všech potvrzených vystoupení kapely pro rok 2017 pak naleznete v sekci Koncerty.

Foo Fighters věnují letošní čas kromě koncertů i nahrávání další řadovky
Foto: CHUD.com

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑