Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Koncert Foo Fighters v lotyšské Rize (21. 6. 2017)

Publikováno 22. 6. 2017 | 12:29 | Tomáš Hajduk

0

‘Sunday Rain’ zaujme Hawkovým zpěvem. Poprvé zněla v Lotyšsku

Ostrov Lucavsala na okraji Rigy si Foo Fighters přisvojili pro zatím nejdelší show svého aktuálního turné, fanouškům v rámci tříhodinového setu nabídli také další skladbu z nového alba.

Zhruba dvacetitisícový dav rozhýbali vystoupeními nejprve formace Biffy Clyro a The Kills, Foo’s pak svou vůbec první pobaltskou zkušenost zahájili okolo desáté večer místního času. Od prvního momentu bylo zřejmé, že výrazně uvolněné časové mantinely si kapela vysloveně užívá, stejně jako velice vřelou odezvu natěšeného publika.

+ Potvrzený setlist

Everlong
Monkey Wrench
Learn to Fly
Something From Nothing
The Pretender
Cat Scratch Fever (cover části písně Teda Nugenta)
Another One Bites the Dust (cover části písně Queen)
Cold Day In the Sun
Congregation
Walk
All My Life
Skin and Bones
Times Like These
La Dee Da (+ Alison Mosshart)
These Days
My Hero
Arlandria
Wheels (pomalá verze)
Run
Breakout
Best of You

The Sky Is a Neighborhood (+ Alison Mosshart)
Breakdown (cover písně Toma Pettyho and the Heartbreakers)
Sunday Rain
Rope
This Is a Call

Scénář koncertu se poměrně dlouho nesl v podobných liniích jako předešlá zastávka ve Finsku, a to včetně zopakovaného spojení se zpěvačkou Alison Mosshart při novinkách La Dee Da a The Sky Is a Neighborhood. Že dámská společnost není jen spontánní záležitostí definitivně potvrdila poznámka Davea Grohla, podle kterého se na doprovodné vokály Mosshart můžeme těšit i přímo na albu Concrete and Gold.

Foo Fighters @ Lucavsala, Riga, LAT (21. 6. 2017)

Learn to Fly / The Pretender / All My Life / La Dee Da (+ Alison Mosshart)
My Hero / Wheels / 
Sunday Rain / This Is a Call / Be a Roadie! (E02 – Riga)

Návrat mezi hrané písně v lotyšské metropoli zaznamenaly Breakout (poprvé od listopadu 2015), pro níž se skupina inspirovala jedním z fanoušky tasených transparentů, předělávka Breakdown od Toma Pettyho and the Heartbreakers a také Run, poslední střípek z dosud známých skladeb budoucí řadovky. Procházku po jejím tracklistu tím ale Foo Fighters tentokrát neukončili, pět kousků čítající segment s přídavky totiž zahrnul i ještě neslyšenou Sunday Rain.

Po “chladném dni na slunci” Hawk pěje i o “nedělním dešti”

Premiéra deváté skladby z oznámeného titulu odhalila velmi potěšující zjištění, že Concrete and Gold nebude co do pěveckých lídrů záležitostí jen Davea Grohla. Po Cold Day In the Sun z roku 2005 si totiž tuto roli znovu vyzkouší i Taylor Hawkins, jehož výběr navíc nejspíše nesouvisí jen se snahou skupiny o větší pestrost. Vzhledem k tomu, jak moc z povedeného songu prýští nádech tvorby sedmdesátkových Eagles, je velmi pravděpodobné, že právě Hawkovým směrem lze hledat také jeho autora.

Taylor Hawkins při vystoupení Foo Fighters v Rize (21. 6. 2017)

Co na tom, že hlavní úloha v dalším bodě koncertního setlistu přišla v Rize samotnému Taylorovi “zvláštní a strašidelná”. Ještě větší viditelnost všestranného hudebníka bude pro vystoupení Foo’s jedině ozdobou.

 

Foto: Kaspars Meinerts/TVNET, FBI.lv

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑