Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Chceme znovu Foo Fighters v Richmondu. Titulní obrázek z webu fanouškovské kampaně

Publikováno 4. 9. 2014 | 18:20 | Tomáš Hajduk

0

Také cesta. Foo’s zahrají pro fanoušky, kteří si je předplatili

Foo Fighters opět plní slovo. Kapela zareagovala na úspěšnou sbírku svých fanoušků a do seznamu koncertů neplánovaně zařadila zastávku v americkém Richmondu.

Tamější National Theatre se už 17. září bude z kapely těšit spolu s celkem 1400 diváky, kteří finančně podpořili nápad jistého Andrewa Goldina. Myšlenka velkého příznivce skupiny byla prostá – oslovit Foo Fighters, aby se poprvé od roku 1998 opět představili místnímu publiku. Oproti obvyklým pozvánkám a prosbám, kterých se k rukám kapely řítí ze všech stran obrovské hromady, však pro svůj nápad zvolil trochu jinou, chytřejší cestu – veřejnou sbírku.

Na svém webu www.foofightersrichmond.com Goldin připravil jednoduchý formulář, pomocí kterého si fanoušci mohli po 50 dolarech zakoupit od jedné až po sto vstupenek na případný budoucí koncert. V případě, že by se sbírkou nepodařilo získat cílovou částku 70 000 dolarů nebo pokud by Foo Fighters na výzvu nezareagovali, uhrazené prostředky by se všem podporovatelům zcela vrátily (pravidlo je ostatně totožné jako u známějších crowdfundových služeb, například Kickstarteru). K radosti Andrewa však podobných kroků nebylo třeba – kampaň zafungovala na výbornou a obě výše uvedené podmínky byly splněny možná dříve, než sám tvůrce čekal. Podpora se dostavila od celkem 514 účastníků, finance se sešly až na pár drobných a i Foo Fighters zanedlouho zareagovali na Twitteru: “Dobrá tedy, Richmonde. Uvidíme se už brzy.. a řádně si to užijeme.”Původní klip, kterým Andrew Goldin prezentoval sbírku na svém webu

Nyní, po téměř třech měsících od souhlasného tweetu, se skupina ozvala znovu s konkrétním datem: “Jak vám zní 17. září v National Theatre? Jdeme na to. Pokud jste podpořili sbírku, podrobnosti máte ve svém e-mailu.”

Aneb jak se z jednoho, možná až bláznivého snu najednou stala realita. Právě v poslední době čím dál tím více populární sbírkové služby však ale mohou počty podobně uspořádaných koncertů výrazně rozšířit. Stejný názor sdílí i sám Dave Grohl, který nedávno nevyloučil, že právě Richmond může být první vlaštovkou budoucího hejna: “Podobně organizované sbírky mohou být budoucností živého vystupování,” poznamenal.

Tak schválně. Kdo se Daveových slov chytne jako další v pořadí? 🙂

Titulní foto: Foofightersrichmond.com

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑