Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Taylor Hawkins během zkoušky na vystoupení v rámci talentové soutěže Drum-Off v Los Angeles

Publikováno 20. 1. 2016 | 20:44 | Tomáš Hajduk

0

Taylor Hawkins vystoupil s Coattail Riders v Los Angeles

Bubeník Foo Fighters připomněl svůj sólový projekt během sobotního finálového večera 27. ročníku soutěže Drum-Off, jenž v losangeleském klubu Nokia uspořádala společnost Guitar Center, největší obchodní řetězec s hudebními nástroji na světě.

Závěr tradiční talentové akce, ve které několik tisícovek bubeníků pravidelně usiluje o hlavní cenu v podobě finančního obnosu (tentokrát 45 000 dolarů), nejmodernějšího vybavení či zajištění obsáhlé propagace jejich osoby, v rámci svého letošního defilé představil opravdu pořádnou porci známých jmen. V roli porotců, kteří svým odborným okem posuzovali výkony finálové pětice předvybraných účastníků, se kupříkladu představili tváře jako Steve Ferrone (Tom Petty & The Heartbreakers), Matt Garstka (Animals as Leaders), George “Spanky” McCurdy (Lady Gaga), Ced Mitchell (Nick Jonas), Cora Dunahm (Beyoncé) či Glen Sobel (Alice Cooper), z vystupujících interpretů pak můžeme kromě Taylora Hawkinse a Coattail Riders zmínit také Mikea Manginiho (Dream Theater), Clydea Stubblefielda (James Brown), Roberta Spurt Searighta (Snarky Puppy) a Gila Sharoneho (Marilyn Manson).

Zastavil se i Chad Smith z Red Hot Chili Peppers, který spolu s Donem Lombardim, zakladatelem značek Drum Channel a DW, předal speciální ocenění Guitar Center’s RockWalk (v podstatě síň slávy soutěže) ikoně ikon mezi bubeníky – Jimu Keltnerovi. Totožnou cenu posmrtně obdržel také Vic Firth, hudebník a zakladatel společnosti na výrobu paliček Vic Firth Company.

Taylor Hawkins během zkoušky na vystoupení v rámci talentové soutěže Drum-Off v Los Angeles

Celkem šest písní čítající setlist samotných Taylor Hawkins & the Coattail Riders divákům v sále nabídnul hned čtyři cover verze – zazněly skladby od Night Ranger, The Eagles, Phila Collinse a Davida Bowieho – zbylými dvěma songy pak kapela zabrousila i do tvorby vlastní a připomněla své debutové eponymní album z roku 2006. Setlist spolu s klipy některých z odehraných písní, si můžete projít níže.

Potvrzený setlist:

Sister Christian (cover písně Night Ranger) (video)
Get Up I Wanna Get Down (video)
Easy Lovers (cover písně Phila Collinse) (video)
Drive Me Insane
Witchy Woman (cover písně The Eagles) (video)
Moonage Daydream (cover písně Davida Bowieho)

Davison, Chaney a Hawkins v zákulisí Guitar Center's Drum-Off s Chadem Smithem z Red Hot Chili Peppers

Co se týče hlavního hrdiny, k jehož vyhlášení postupně doplynul celý program večera, vítězem 27. vydání Guitar Center’s Drum-Off se stal Tony Taylor Jr., který porotce i přítomné diváky ohromil následujícím představením. Zaslouženě, co myslíte?


 

Foto: Taylor Hawkins Fan Page/Facebook, thecoattailriders/Instagram

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑