Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Taylor Hawkins

Taylor HawkinsRodné jméno: Oliver Taylor Hawkins
Datum narození: 17. února 1972
Místo narození: Fort Worth, Texas, USA
Rodinný stav: ženatý
Dřívější skupiny: Sylvia, Anyone, Sass Jordan, Alanis Morissette
Nástroje: bicí, perkuse

Taylor Hawkins se narodil 17. února 1972 ve Fort Worth v Texasu. Vyrůstá v kalifornském mořském letovisku Laguna Beach, mezi jeho hlavní zájmy patří serfování. Již jako mladík však čím dál tím více tíhne k bubnování – velkými vzory mu jsou Roger Taylor z Queen nebo Stewart Copeland z The Police.

Za bicí Taylor poprvé usedá ještě jako dítě – se svým velkým kamarádem Drewem Hesterem tráví spoustu společného času psaním a hraním písní. První kapelou, se kterou kdy spolupracuje, je formace Sylvia. Hawkinsovo nadšení však netrvá příliš dlouho – i díky experimentální povaze se formace, později také známá pod názvem Anyone, velmi rychle rozpadá. Nedlouho po této epizodce a krátké práci pro zpěvačku Sass Jordan se Taylor setkává s Alanis Morissette, která pro své aktuální celosvětové turné na podporu alba Jagged Little Pill právě sestavuje kapelu. Taylor v rámci ní kromě bicích obstarává i doprovodné vokály. Od poloviny devadesátých let až do roku 2001, kdy se předávkoval prášky na bolest, bojuje s drogovou závislostí.

S Davem Grohlem se poprvé setkává díky svému strýci, který je seznamuje během kempování v Ozarkských horách.

V roce 2006 Taylor zakládá projekt Taylor Hawkins and the Coattail Riders, v rámci kterého se kromě bicích stará i o hlavní vokály. Stejnojmenné album kapela vydává v březnu 2006, druhá deska Red Light Fever jej následuje v dubnu 2010.

Taylor je ženatý, se svou ženou Alison má syna Olivera Shanea a dceru Annabelle. Velmi rád sportuje, miluje jízdu na horském kole.


Nahoru ↑