Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Jeden ze symbolů solidarity v souvislosti s teroristickými útoky v Paříži stvořil umělec Jean Jullien

Publikováno 14. 11. 2015 | 16:35 | Tomáš Hajduk

0

Teroristé v Paříži předčasně ukončili turné Foo Fighters

V návaznosti na páteční tragické události v hlavním městě Francie se kapela rozhodla nepokračovat v probíhající koncertní šňůře a ukončit ji krátce po zastávce v italské Boloni.

Foo Fighters se po koncertu v tamější Unipol Areně ještě stihli přesunout do Turína, kde na ně čekala přibližně třináct tisíc hlav čítající moderní hala Pala Alpitour. Už krátce s koncem předchozí show ale bylo všem jasné, že nad jakýmikoliv radovánkami s kapelou visí velký otazník. Důvodů bylo mnoho – ať už samotný fakt, že se centrum Paříže stalo terčem bezhlavého vraždění, “přímý zásah” v podobě zpráv o krveprolití při vystoupení skupiny Eagles of Death Metal, dobrých přátel členů Foo’s, v pařížském klubu Le Bataclan či jen nově vzniklá bezpečnostní rizika.


DOPLNĚNO: Foo Fighters opouští hotel v Turíně po oznámeném zrušení zbylých koncertů

Ve smutný fakt se dohady změnily krátce po 16. hodině, kdy Foo Fighters prostřednictvím sociálních sítí a médií vydali následující prohlášení:

“S hlubokým zármutkem a upřímnou starostí o všechny v Paříži jsme nuceni oznámit zrušení zbytku našeho turné. Ve světle tohoto nesmyslného násilí, uzavření hranic a mezinárodního smutku, momentálně nemůžeme pokračovat. Nelze to říci jinak. Je to šílené a k naštvání. Naše myšlenky a modlitby jsou s každým, kdo byl zraněn nebo kdo ztratil milovaného člověka.”

Vzhledem k výše vysvětlenému (pochopitelnému) rozhodnutí se prozatím bez náhrady neuskuteční celkem čtyři zbylá vystoupení – dnes 14. 11. v Turíně (Itálie), 16. 11. v Paříži (Francie), 17. 11. v Lyonu (Francie) a 19. 11. v Barceloně (Španělsko). Informace o možnostech pro vrácení vstupného poskytnou v následujících hodinách pořadatelé jednotlivých koncertů.

Titulní foto: Jean Jullien/Twitter

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑