Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters během koncertu v neworleanské Preservation Hall

Publikováno 26. 5. 2014 | 18:43 | Tomáš Hajduk

0

Třetí utajený koncert vidělo New Orleans

 

AKTUALIZOVÁNO Jenom pár dnů poté, co oznámili plány s novou deskou, odehráli Foo Fighters další neohlášený koncert – tentokrát v prostorách slavné neworleanské Preservation Hall.

Devadesátiminutové vystoupení, jež v přístavním městě proběhlo minulou sobotu, kapela uspořádala jako závěr další nahrávací relace s Butchem Vigem. I New Orleans totiž zapadá do nedávno poodkryté mozaiky osmé řadovky, o které jsme se podrobnosti dozvěděli v posledních dnech. “Cítím, že jsme to tentokrát udělali správně. Zůstali jsme ve městě tak dlouho, abychom se o něm něco dozvěděli, a zároveň jsme si udělali spoustu přátel,” rozpovídal se Dave v souvislosti s proběhlým natáčením.

Samotná show se za velkého zájmu veřejnosti, který nakonec vedl až k uzavření celého nejbližšího bloku, rozběhla kolem deváté hodiny večer. První půlhodinka nejprve patřila hudebníkům z Preservation Hall Jazz Band, pak již však s řádným výhledem do zaplněné ulice nastoupili Foo Fighters. Setlist samotný neobsahoval žádné výraznější překvapení – zazněla kupříkladu Big Me, došlo i na White Limo či Generator. Pro záverečnou This Is a Call se ke skupině znovu přidali členové Preservation Hall Jazz Band spolu s trombónistou Troyem “Trombone Shorty” Andrewsem.

Foo Fighters @ Preservation Hall, New Orleans (17. května 2014)
Learn to Fly / These Days / Monkey Wrench / This Is a Call

Koncert měl tentokrát i své VIP hosty – mezi ty “identifikované” patřili například Win Butler s Régine Chassagne z Arcade Fire či Anderson Cooper, který podle informací serveru The Times-Picayune natáčel záznam pro budoucí dokumentární profil věnovaný právě Foo Fighters.

Potvrzený setlist:

Times Like These
Rope
The Pretender
My Hero
Learn to Fly
White Limo
Arlandria
Cold Day in the Sun
Big Me
Walk
These Days
Generator
Monkey Wrench
This Is a Call

Foto: Andrew Stuart/Foo Fighters, Brett Buchanan/Alternative Nation

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑