Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Tipy Chad Ward je technikem pro bicí Taylora Hawkinse

Publikováno 16. 6. 2017 | 16:25 | Tomáš Hajduk

0

Turné z “druhé strany”. Zákulisní střípky nabídne Hawkův bedňák

AKTUALIZOVÁNO Jméno Chada ‘Yetiho’ Warda, technika starajícího se o aparaturu Taylora Hawkinse, asi není cizí většině fanoušků Foo Fighters. Málokdo z nich ale už ví, že právě Yeti je původcem i celé řady raritních záběrů z různých vystoupení kapely, které průběžně umisťuje na server YouTube.

Chadův kanál, v rámci služby dohledatelný pod účtem Yetski, konkrétně přináší třeba takové perličky jako záběr na mohutnou bouři doprovázející začátek vystoupení Foo’s v kanadském Québecu, Davea Grohla za bicími při předělávce zeppelinské Rock And Roll nebo momentky z Taylorovy rozcvičky na jedné ze zvukových zkoušek. Jen měsíc zpátky se mezi nahranými klipy objevily také první záběry z éry nejčerstvější – nechybí segment My Hero během comebackové show ve Frome, část Time Likes These z neveřejného dostaveníčka Foo Fighters v klubu Blue Note či pohled na rozzářené hlediště festivalu BottleRock Napa v průběhu Monkey Wrench.


The Feast and The Famine během jednoho z koncertů Foo Fighters

Porce zajímavého materiálu bychom se od Warda měli podle všeho dočkat i v průběhu nadcházející části turné, což ostatně on sám před pár dny oznámil ve formě krátkého videa. To už ale na jeho profilu aktuálně nenajdete – dost možná vzhledem k neočekávanému rozšíření byl spot ze stránky odstraněn. Celkové přerušení přísunu střípků by tento krok však nejspíše znamenat neměl, nové záběry jsou na jeho kanálu (doufejme) otázkou následujících dnů.

Chad 'Yeti' Ward, technik pro bicí Taylora Hawkinse

AKTUALIZOVÁNO (18. 6. 2017 15:28): První Yetiho video z vystoupení Foo Fighters v Reykjavíku bylo nejprve uveřejněno, chvíli poté ale znovu staženo. Jak Chad vysvětlil v krátkém spotu (rovněž už nedostupný), důvodem byla nutnost vystřižení některých kolegů, kteří se na záběrech nechtěli objevovat.

AKTUALIZOVÁNO (21. 6. 2017 14:15): Zákulisní záběry z Islandu jsou zpět online, a to rovnou spolu s momentkami z Finska. Mrknout tak můžeme na šoty z provizorní zkušebny Foo’s, přírodní krásy okolí Reykjavíku, vydatnou ochutnávku finské vodky (.. to jako vážně, Yeti?!) či na tradiční pohled z pódia přímo během festivalového vystoupení uprostřed helsinské pláže Hietaniemi.

Kromě vydání upraveného videa však jeho autor, bohužel, dosti výrazně pročistil sbírku klipů už existujících – aktuální počet byl okleštěn na pouhé čtyři položky. Doufejme, že kanál co nejdříve opět zaplní alespoň větší počet příspěvků nových.

 

Foto: Gretsch Drums/Twitter, Foo Fighters UK

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑