Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Z koncertu Foo Fighters v australském Perthu v listopadu 2011

Publikováno 30. 10. 2014 | 11:31 | Tomáš Hajduk

0

Turné zamíří i do Austrálie a na Nový Zéland. A co malé kluby?

Foo Fighters se během února a března se svou koncertní šňůrou k nové desce zastaví v Austrálii a na Novém Zélandu, spekuluje se i o sérii menších, klubových vystoupení.

Celé australsko-oceánské turné, kapelou slibně označované jako “dosud největší v její historii”, odstartuje 18. února show v novozélandském Christchurchi, zakončení se naopak dočká 7. března na nib Stadium v Petrhu. Foo Fighters se postupně ukáží celkem na osmi místech – kromě již jmenovaných jimi budou také vystoupení v Aucklandu, Brisbane, Sydney, Melbourne, Hobartu a Adelaide. Všechny koncerty se  na místních stadiónech uskuteční pod širým nebem, až na jedinou výjimku – tou bude 2. března show v hobartském Derwent Entertainment Centre, kam se kapela podívá po dlouhých sedmnácti letech.

Poslední zkušenost australského kontinentu s Grohlem a spol. sahá až do prosince 2011, kdy Foo Fighters za asistence skupin Tenacious D a Fucked Up předvedli tamějšímu publiku celkem pět koncertů. V roce nadcházejícím se v roli předkapely uvedou formace Rise Against spolu s The Delta Riggs (pouze v rámci vybraných termínů australské části turné).

Kompletní přehled všech zastávek nadcházející šňůry k Sonic Highways naleznete v sekci Koncerty.

Doplní velkolepé turné i série klubových dostaveníček?

Kromě již potvrzených koncertů se na přetřes (díky serveru Fox 29) opět dostává také spekulace, že by Foo Fighters měli v rámci oslav 20. výročí svojí existence zamířit i na místa, která navštívili při premiérové  šňůře vystoupení v roce 1995. Podle vyjádření, které měl Grohl poskytnout  britskému Q Magazine, bychom se oznámení prvních klubů, kde kapela po letech opět rozbalí své náčiní, měli dočkat už během příštího roku.

Pokud se konkrétně ohlédneme na dvacet let starý seznam míst, jež Foo Fighters během pětadevadesátého roku vyprodali, kromě celé řady koncertů ve Spojených státech, Francii, Británii, Japonsku, Německu či Kanadě nelze nepřipomenout zejména 22. říjen 1995 a zastávku kapely v pražském Sky Clubu Brumlovka. Zatím lze jen těžko soudit, kam až sahají představy Foo’s o rozsahu celého turné, ani Praha by však nemusela být zcela bez šance. Přímo Brumlovka je sice už několik let přetvořena na moderní fitcentrum, sály jako kupříkladu Fórum Karlín by ale mohly být velmi zajímavou (a zcela jistě i vítanou) náhradou. V každém případě se nechme překvapit, co k aktuální šuškandě nabídnou následující týdny a měsíce.

Foto: Foo Fighters/Facebook

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑