Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters si v příštím roce po sedmi letech opět zahrají na legendárním stadiónu Wembley

Publikováno 13. 11. 2014 | 20:31 | Tomáš Hajduk

0

V Británii kapelu čeká Wembley, oslavy uvidí Washington

Aktivita Foo Fighters se v posledních dnech netočila pouze kolem propagace nové desky Sonic Highways, kapela nezapomíná ani na průběžné oznamování dalších zastávek svého nadcházejícího turné.

Naposledy mohlo nadšení zavládnout zejména ve Spojeném království, když sestava na sociálních sítích upřesnila, že s čerstvou plackou hodlá zavítat na celkem čtyři tamější fotbalové svatostánky.

Velkou událostí pro kapelu i její fanoušky samozřejmě bude zejména dlouho očekávaný návrat na Wembley Stadium, kde si členové Foo Fighters po sedmi letech zopakují nejen svůj vyprodaný koncertní double, ale dle již několikrát vyřčeného snad i “nejlepší noc svých životů”. Ani tentokrát přitom na scéně nezůstanou o samotě – už s termíny 19. a 20. června 2015 kapela potvrdila, že je v rámci obou vystoupení podpoří také punkrockový zpěvák Iggy Pop spolu s hardrockovými Royal Blood.

Kromě jednoznačného zlatého hřebu na Foo’s v Británii dále čekají i nabité stadióny v Sunderlandu (Stadium of Light, 25. 5. 2015), Manchesteru (Old Trafford, 27. 5. 2015) a ve skotském Edinburghu (BT Murrayfield Stadium, 23. 6. 2015). Hlavní vlna prodeje vstupenek se rozběhne v pátek 21. listopadu 2014 od 11.00 hodin našeho času na serveru GigsAndTours.com

Výpis nejčerstvějších položek pro naše kalendáře ale ještě neuzavírejme – jak dnes totiž prozradil e-mailový newsletter kapely, volný prostor po prvních dvou koncertech v Anglii a německém duu Rock am Ring/Rock im Park zaplní také show v norském Oslu (Telenor Arena, 10. 6. 2015) a švédském Göteborgu (Ullevi Stadium, 12. 6. 2015). “Severský” hon za vstupenkami pak odstartuje rovněž 21. listopadu 2014, a to v 9.00 hodin (respektive ve 12.00 hodin) na BillettService.no

Narozeninová párty k 20. výročí míří na washingtonský RFK Stadium

Lepší Den nezávislosti si fanoušci v Americe snad ani nemohli přát. Strávit nabitý večer s Foo Fighters a jejich sestavou hvězdných hostů, navíc k tomu společně oslavit dvacet let fungování kapely? To jsou vcelku dobré důvody pro zrušení všech ostatních plánů.

Plakát ke koncertu Foo Fighters na RFK Stadium

Když Dave Grohl koncem října v rozhovoru pro rádiovou stanici DC101 naznačil, že “pokud víme, na kdy vychází 20. výročí prvního alba Foo Fighters, nebude pro nás problém odhadnout termín, ke kterému proběhne největší koncert Foo Fighters v Americe”, většina příznivců tušila, že se chystá něco velkého. I přesto ale výsledná show, která se 4. července 2015 uskuteční na Robert F. Kennedy Memorial Stadium ve Washingtonu, bere dech. Nejde pouze o kapacitu samotného místa dění, kam se v minulosti na koncert dokázalo vtěsnat až neuvěřitelných 91 451 diváků (The Who, Santana a The Clash, 25. 9. 1982), ale i o početný seznam gratulantů, z velké části složený ze známých tváří dokumentární série Sonic Highways. Zcela jistě tak dojde na společné hrátky například s Trouble Funk, Buddy Guyem, Gary Clarkem Jr., Heart, Joan Jett, LL Cool J nebo Troyem „Trombone Shorty“ Andrewsem.

Panoramatický pohled na washingtonský RFK Stadium

Vstupenky na celou záviděníhodnou akci jsou již v prodeji, konkrétně je nabízí americký Ticketmaster.

Foto: Taringa.net, Foo Fighters, Phillyfan0419/Wikipedia

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑