Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters v londýnském House of Vans odehráli další klubový koncert

Publikováno 12. 9. 2014 | 21:08 | Tomáš Hajduk

0

V House of Vans i s Weenie Beenie

Foo Fighters se po včerejší brightonské sauně opět usadili v hlavním městě Velké Británie, kde v prostorách bývalého železničního tunelu odehráli druhý, znovu beznadějně vyprodaný klubový koncert.

Vystoupení v mnohem vzdušnějším sále, než v případě jeho předchůdce, přihlíželo přibližně na osm stovek fanoušků, kteří měli štěstí a v několikanásobné převaze poptávky zvládli vybojovat cenné vstupenky. “Na místech jako je tohle obvykle využíváme naše rozpálený a propocený publikum a hrajeme songy, který lidi jinak moc nemusí,” ohlásil Dave Grohl po příchodu na stage. “Dneska se ale pořádně nadechneme, zahrajeme pár písniček navíc a pojedeme do doby, než nás odsud vykopnou,” doplnil vzápětí a s White Limo odstartoval ve výsledku skutečně obsáhlejší, celkem jednadvaceti položkový program.

Podle následujícího dění to vypadalo, že si kapela terapii o “pořádném nadechnutí se” nejspíše vzala k srdci hned od samotného úvodu. První přestávku mezi písněmi totiž divákům naordinovala až po  sedmi odehraných skladbách – kromě zmíněné White Limo konkrétně došlo na Arlandrii, Generator, Rope, See You, New Way Home a The Pretender. Teprve potom se Grohl opět chopil slova a předcházející příval hitů okomentoval: “Jak můžete vidět, nemáme moc rádi pauzy mezi písničkami. Nechceme vás totiž o nic ošidit.” Vzhledem k tomu, že při jedné z jeho dalších otázek “Kolik z vás ještě nikdy nevidělo Foo Fighters?” před ním vzrostl nečekaný les rukou, nebyla strategie ostré palby úplně marnou.

Foo Fighters @ House of Vans, Londýn (11. 9. 2014)
New Way Home / For All the Cows

A poctivá nauka o nefalšované rockové praxi nezpomalovala ani v nadcházejících lekcích – ostatně kousky jako Learn to Fly, My Hero, Cold Day in the Sun a zejména All My Life jsou přímo ideálním učebním materiálem. Když se pak chvilku chtělo pozdávat, že snad Foo Fighters hodlají s uvedením Skin And Bones poněkud zvolnit, do starých kolejí vše šmahem vrátila energií nabitá Monkey Wrench a Hey, Johnny Park! jako její následnice. I čtvrteční klubový koncert navíc neminuly skutečně ryzí rarity – po včerejší Up In Arms z The Colour And the Shape tu nejzajímavější tentokrát obstarala řadovka úplně první v pořadí. Na živé provedení Weenie Beenie si fanoušci počkali dlouhých pět let, což také Dave Grohl neopomněl při jejím uvedení: “Tohle je skladba, kterou jsme nehráli opravdu, opravdu dlouho,” načež se po doznění k aplaudujícímu davu rozplýval: “To byly devadesátky jak vyšitý!”

Poslední předpřídavkovou položkou se protentokrát stala This Is the Call. Fanoušci se skončením hitu a odchodem hvězd pochopitelně nehodlali skládat zbraně, mohutným vyvoláváním pseudonymu “Holy Shits! Holy Shits!” naopak žádali pár bonusových zákusků. Prvního z nich se dočkali s návratem nejprve osamoceného Grohla, který zbytku kapely přichystal pole s Times Like These. Ještě o chvilku dříve frontman divákům navíc připomněl, že příští návštěva už bude zejména ve znamení nové placky Sonic Highways: “Jsem si jistej, že až se vrátíme, nebude to do míst jako je tohle. Zahrajeme ještě v menších,” vtipkoval. Poučná dvouhodinovka pak pro všechny nováčky i znalé harcovníky definitivně skončila s příchodem tradičních zavíráků Best of You a Everlong.

Jestliže jsem ve včerejším reportu z Brightonu psal, že Foo Fighters obratem míří do dalšího sálu, je tomu tak i ze čtvrtka na pátek. Už dnes večer si totiž skupina rozbalí pracoviště v londýnské Islington Assembly Hall, poslední vyprodané klubové štaci před nedělním finále v Olympijském parku. Všechny podrobnosti pochopitelně přineseme tak, jak jste na ně zvyklí.

Potvrzený setlist:

White Limo
Arlandria
Generator
Rope
See You
New Way Home
The Pretender
Learn to Fly
My Hero
Cold Day in the Sun
All My Life
Skin and Bones
Monkey Wrench
Hey, Johnny Park!
For All the Cows
Breakout
Weenie Beenie
This Is a Call

Times Like These
Best of You
Everlong

 

Foto: House of Vans

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑