Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 10. 2. 2014 | 20:08 | Tomáš Hajduk

VIDEO: Dave oslavil s Beatles padesát let od debutu v USA

AKTUALIZOVÁNO Právě včera uplynulo už padesát let od prvního setkání amerických fanoušků s legendárními Beatles. Připomínky tohoto, pro hudební scénu zásadního výročí se aktivně zúčastnil i Dave Grohl.

Opravdu mimořádný debut čtveřice McCartney, Harrison, Lennon a Starr v televizní show Eda Sullivana včera speciálním programem oslavila americká stanice CBS, která nabídla záznam koncertu The Night That Changed America: A Grammy Salute to the Beatles. Velká show za účasti obou žijících “brouků” se uskutečnila hned v pondělí po lednovém vyhlašování hudebních cen Grammy v losangeleském Convention Center. A že se opravdu sešla plejáda hvězd!

Obnovení Eurythmics s The Foot on the Hill, Let It Be ve zpracování Johna Legenda s Alicií Keys nebo snad ještě slavnější Yesterday s vokály od Katy Perry. O chvíli později zase John Mayer spolu s Keithem Urbanem a Don’t Let Me Down, poté Stevie Wonder s We Can Work It Out. Můžeme pokračovat, protože slavná jména dlouho nebrala konce – Maroon 5, Pharrel Williams, Brad Paisley.. a Dave Grohl.

Ani frontman Foo Fighters si po nedělním dvojnásobném úspěchu na Grammy nenechal ujít možnost vyjádřit sympatie jedné ze svých nejoblíbenějších kapel, když na pódiu zazářil například spolu s Jeffem Lynnem (ano, Electric Light Orchestra) a ‘ponorkovskou’ Hey Bulldog.

“Na rovinu říkám, že bez Beatles bych nebyl muzikantem. Už od útlého věku jsem miloval jejich nálady, vychloubání se, eleganci, krásu, záři i temnotu,” zopakoval Grohl před písní. “Beatles neznali hranice a i díky tomu vymezili něco, co dnes považujeme za rock ‘n’ roll. Pro mé rodiče, mě i mojí dcerku.. písničku ze soundtracku Yellow Submarine, kterou se chystám zahrát s těmito skvělými hudebníky, není jedna z jejich největších hitů, ale pro mne.. je ztělesněním rockerů z Beatles. Paulovy basové party, Ringovy ikonické přechody, pokřivený zvuk Georgeovy kytary a k tomu ten hlas, který umělo vyprodukovat jen hrdlo Johna Lennona. Tohle je pro nejoblíbenější kapelu mojí mámy, mne a nyní i mé dcerky,” dodal Dave, viditelně potěšený srdíčky, které mu z publika na dálku posílala právě Harper.

AKTUALIZOVÁNO (11. 2. 2014 19:20): Záznam povedené Hey Bulldog si můžete přehrát výše.

Titulní foto: Zach Cordner/Invision/AP

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑