Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 12. 3. 2014 | 18:58 | Tomáš Hajduk

VIDEO: Dave spoluautorem nové písně Taylor Greenwood

Poprvé se s ní potkal v loňském roce během jejího newyorského koncertu, nyní už Dave Grohl zpěvačce z Los Angeles pomáhá rovnou s celým albem. Premiérová balada Taylor Greenwood, Sing You to Sleep, se dokonce dočkala i klipu s oběma aktéry.

“Píseň jsme napsali společně s Davem,” pochlubila se Greenwood magazínu Rolling Stone. “On přišel s moc pěknou kytarovou pasáží, já si zase sedla za piáno a bezmyšlenkovitě veršovala ‘now that you’re next to me, let me sing you to sleep’ (v překladu ‘teď, když seš vedle mě, dovol mi uspat tě’, pozn. red.).. Nakonec jsem dostala nápad, že by z písně mohla být fajn ukolébavka. Aby se ten, kdo si ji poslechne, cítil alespoň na chvilku utěšený, milovaný nebo třeba i lehce uspaný.”

A co na to frontman Foo Fighters? Dave ze svého nového objevu evidentně překypuje nadšením: “V dnešní době, kdy v podstatě zautomatizovaná produkce dokáže udělat z kohokoliv další americkou hvězdičku, je Taylor Greenwood strašně moc osvěžující, opravdový umělec a vynikající vokalistka. Každý, kdo už měl možnost jí slyšet, rázem zná to, co můžeme nazvat syrovým, přirozeným talentem. Viděl jsem Taylor naprosto ztišit celou místnost, že byste i špendlík slyšeli spadnout, aby ji hned vzápětí doslova vyhodila do vzduchu.. a to všechno v jedný písničce.”

Opravdu odpočinková skladba je prozatím k dispozici pouze skrze oficiální webovou stránku zpěvačky, kde ji můžete získat odměnou za příspěvek v jakékoliv výši na konto charitativní organizace Project Night Night, jež pečuje o bezpečí, pohodlí a vzdělání dětí bez domova. Další tři dosavadní maxisingly Taylor Greenwood pak k poslechu naleznete například na Spotify.

Titulní foto: Repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans/YouTube

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑