Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Dave Grohl na akci organizace MusiCares zapěl skladbu Lionela Richieho You Are

Publikováno 15. 2. 2016 | 22:32 | Tomáš Hajduk

0

VIDEO: Dave věnoval Lionelovi Richiemu procítěnou ‘You Are’

Slavnostnímu udílení cen Grammy předcházel i v letošním roce večer, na kterém nadace MusiCares ocenila jednu z dalších hudebních ikon titulem Osobnost roku. Tentokrát se pocty dočkal jedinečný Lionel Richie, jemuž na pódiu kromě celé řady dalších hvězd zapěl i Dave Grohl.

Nutno říci, že právě Daveovo vystoupení zhodnotil celý hudební svět jako to nejneobvyklejší. Frontman rockových Foo Fighters nakráčel na pódium nezvykle v černém obleku, bílé košili, teniskách a hned se jal zaplněnému sálu vysvětlit, proč se svůj příspěvek v podobě upřímné a procítěné You Are rozhodl pojmout takovouto formou: “Je mi jasné, že asi přemýšlíte, jak se zrovna Dave Grohl zná s Lionelem Richiem,” odhadoval nejprve.

“Když jsem se po operaci nohy loni v létě konečně dostal na nemocniční pokoj, začaly se mi tam hromadit kytky spolu s všemožnými přáními. Jednoho dne za mnou ale přišla moje žena s tím, že ‘budu zírat, jaký mi přišel dárkový koš’. A vážně – byl to ten největší koš plný muffinů, co jsem kdy viděl! Pořád jsem ale netušil, od koho těch snad 500 muffinů vlastně přišlo,” pokračoval ve vysvětlování. “Uběhlo několik dnů a můj manažer pro turné se hlásí textovkou: ‘Volal Lionel Richie a zajímal se, jestli ti došel koš s muffiny’.. Lioneli, dnes večer jsem ti podobný dárek nepřinesl, ale snad bude stačit tahle píseň,” uzavřel.

Záznam You Are v Daveově provedení si můžete vychutnat níže.

Kromě Grohla se na akci pořádané nadací MusiCares (založená americkou Národní akademií hudebního umění a věd), jejíž hlavní náplní je péče o hudební komunitu a hudebníky jako takové v dobách finanční, osobní nebo zdravotní tísně, objevili interpreti jako Rihanna, Lenny Kravitz, Usher, Stevie Wonder nebo Florence Welch.

 

Titulní foto: Kevork Djansezian/WireImage

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑