Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 29. 2. 2016 | 09:28 | Tomáš Hajduk

VIDEO: Dave vzdal na Oscarech posmrtný hold filmovým ikonám

Nejvýznamnější tváře filmového průmyslu, které nás navždy opustily v průběhu uplynulého roku, se od organizátorů 88. ročníku předávání cen Oscar dočkaly něžné poklony z kytary Davea Grohla.

I během letošního galavečera nejvýznamnějších filmových cen se v hollywoodském Dolby Theatre bohužel musel dostat ke slovu segment In Memoriam, díky němuž si celý svět připomenul celou řadu talentovaných a oblíbených tváří, které jej na filmových plátnech už nepotěší. Prostředníkem pro poklonu osobnostem, jakými byli Wes Craven, Alan Rickman, Leonard Nimoy, David BowieHolly WoodlawnOmar Sharif nebo Miroslav Ondříček, se tentokrát stal Dave a jím, na skromně nasvícené scéně, předvedená akustická verze písně Blackbird od The Beatles.

Nakonec se tedy nepotvrdila žádná z původních spekulací o souvislostech mezi Grohlovou účastí a nominovanými filmy – jeho vystoupení dostálo přesně té roviny, kterou slibovali sami pořadatelé: speciální.

Titulní foto: Kevin Winter/Getty Images

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑