Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 1. 10. 2017 | 19:34 | Tomáš Hajduk

VIDEO: Foo Fighters slavili v Royal Albert Hall s Joolsem Hollandem

Later… with Jools Holland, britská hudební show televizní stanice BBC, oslavila své 25. výročí od uvedení na obrazovkách opravdu velkolepě. Přímými účastníky jednorázové výměny obvyklého studiového komplexu za prostory londýnské Royal Albert Hall byli koncem září i Foo’s, kteří během dvouhodinového bohatého programu nabídli pětici svých písní.

O netradiční premiéře kapely na jedné z nejproslulejších kulturních scén Velké Británie jsme informovali prostřednictvím sociálních sítí.

Dave Grohl při vystoupení Foo Fighters v londýnské Royal Albert Hall

Kromě krátkého rozhovoru Davea Grohla s moderátorskou stálicí Joolsem Hollandem, během něhož frontman připomněl někdejší dostaveníčko jeho Them Crooked Vultures na stejném místě, jednotlivá vystoupení Foo Fighters v pořadu od roku 1997 či momentálně otevřenou hospůdku The Foo Fighters Arms na Cambridge Heath Road (podrobnosti zde), celá sestava promluvila do stopáže kombinací nových skladeb s těmi již osvědčenými – sálem postupně zněly The Line, The Sky Is a Neighborhood, All My Life, La Dee Da a Times Like These, navíc zpestřená o Grohlův výlet mezi překvapené obecenstvo.

Foo Fighters @ Later… with Jools Holland (kompilace vystoupení)

1997 (Monkey Wrench / Everlong), 1999 (Learn to Fly / Generator), 
2002 (All My Life / Low / Times Like These), 2005 (Best of You / Razor / No Way Back),
2009 (Wheels), 2017 (setlist výše)

Kompletní sestřih zachycující set Foo’s z přidělené části poněkud chaotického jeviště (plochu v dalších “sektorech” obsadili například Paul Weller, Van Morrison, Dizzee Rascal nebo zpěvačka KT Tunstall) si můžete pustit v úvodu Tipu, přímo nad tímto odstavcem pak naleznete playlist s průřezem účastí skupiny v Hollandově show.

 

Foto: Royal Albert Hall, BBC

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑